Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Tragiczny finał poszukiwań Sebastiana z Katowic. Chłopiec został zamordowany, policja zatrzymała w sprawie 41-letniego mieszkańca Sosnowca

23.05.2021 20:01 | 5 komentarzy | 15 451 odsłon | Alicja Molenda
Ta sprawa wstrząsnęła wczoraj i dziś opinią publiczną, dlatego informujemy o jej przebiegu i zakończeniu. Niech będzie ostrzeżeniem.
5
Tragiczny finał poszukiwań Sebastiana z Katowic. Chłopiec został zamordowany, policja zatrzymała w sprawie 41-letniego mieszkańca Sosnowca
Zdjęcie: Policja Śląska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11-latek nie wrócił wczoraj wieczorem do domu z placu zabaw. Rodzina ostatni kontakt z chłopcem miała około godziny 19. Chłopiec miał powiadomić rodziców przez sms, że w domu będzie około godz. 19.30. Tak jednak się nie stało. Rodzina powiadomiła policję, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania.

Już pierwsze czynności doprowadziły śledczych do podejrzenia, że mężczyzna może być odpowiedzialny za uprowadzenie i zabójstwo nastolatka. Niestety, wkrótce kryminalni potwierdzili ten scenariusz, odnajdując w Sosnowcu ukryte ciało chłopca.

Zatrzymany 41-latek przyznał się do zbrodni, na razie nie są znane motywy zabójstwa.

Jak podało radio RMF, 41-latka udało się namierzyć dzięki zapisom z monitoringu na miejscu, gdzie po raz ostatni widziany był 11-letni Sebastian. Na nagraniach widoczne było auto mężczyzny. 

Według informacji RMF FM, 41-letni Tomasz M. był w przeszłości notowany za uprowadzenie nieletniego i rozpowszechnianie treści pedofilskich.