Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

23-latek z Chrzanowa trafił do aresztu za usiłowanie zabójstwa

10.05.2021 13:30 | 10 komentarzy | 11 899 odsłon | Marek Oratowski
Dożywocie grozi mieszkańcowi Chrzanowa, który ugodził nożem przyjaciela swojej matki. Usłyszał też kilka innych zarzutów.
10
23-latek z Chrzanowa trafił do aresztu za usiłowanie zabójstwa
Nożownik trafił już do aresztu, fot. KPP w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjanci dostali zgłoszenie 8 maja. Na numer alarmowy 112 zadzwonił 40-letni mężczyzna. Zgłosił, że na jednym z przystanków autobusowych w Chrzanowie został ugodzony nożem przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Karetka zabrała go do szpitala.

Znajoma pokrzywdzonego, podała jednak inną wersję zdarzeń.

- Szybko okazało się, że zgłoszenie o dwóch nieznanych mężczyznach, którzy mieli zaatakować 40-latka było nieprawdą. Do zdarzenia miało bowiem dojść w mieszkaniu na jednym z osiedli w Chrzanowie. Gdy w mieszkaniu była kobieta oraz pokrzywdzony, do środka wszedł 23-letni syn kobiety. Między całą trójką doszło do nieporozumień i w trakcie przepychanek 23-latek chwycił nóź i dwukrotnie ugodził przyjaciela matki, po czym uciekł z mieszkania. Kobieta z rannym przyjacielem wezwali taksówkę i odjechali w kierunku centrum miasta. Na przystanku komunikacji miejskiej na ul. Niepodległości wykręcili numer alarmowy opowiadając naprędce zmyśloną historyjkę o dwóch napastnikach. Chcieli wezwać pogotowie, by udzieliło pomocy rannemu - informuje Iwona Szelichiewicz, rzecznik KPP w Chrzanowie.

Chrzanowscy policjanci pojechali do mieszkania kobiety, gdzie zatrzymali sprawcę i zabezpieczyli nóż. W mieszkaniu jej syna funkcjonariusze natrafili na pewne ilości marihuany i amfetaminy, a także uprawę konopi indyjskich.

23-latek z Chrzanowa został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie. Tam usłyszał pięć zarzutów m.in. usiłowania zabójstwa, uszkodzenia ciała (pobił też matkę), posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. W niedzielę sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.