Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowscy policjanci oddali hołd Michałowi Kędzierskiemu, śmiertelnie postrzelonemu podczas służby (WIDEO)

07.05.2021 13:44 | 16 komentarzy | 4 659 odsłony | Agnieszka Filipowicz
To było ostatnie pożegnanie aspiranta Michała Kędzierskiego - policjanta zastrzelonego podczas interwencji w Raciborzu. Funkcjonariusze w całym kraju oddali dziś hołd zmarłemu koledze. Żegnali go również policjanci z Chrzanowa.
16
Chrzanowscy policjanci oddali hołd Michałowi Kędzierskiemu, śmiertelnie postrzelonemu podczas służby (WIDEO)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

O godzinie 12:00 na placu chrzanowskiej komendy powiatowej zawyły policyjne syreny.
- Nasz kolega do końca wypełnił słowa roty ślubowania - zginął służąc ojczyźnie. Oddaliśmy mu dziś hołd w geście solidarności - mówi Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowa KPP w Chrzanowie.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że ich służba staje się coraz bardziej niebezpieczna, zwłaszcza dla policjantów stojących na pierwszej linii. Nawet z pozoru prosta interwencja może się okazać szalenie niebezpieczną.
- Niebezpieczeństwo może spaść na policjantów w najmniej oczekiwanym momencie i w sytuacji, której nikt by się nie spodziewał. Dlatego od kandydatów do służby wymaga się m.in. stalowych nerwów i prawdziwej odwagi - dodaje Iwona Szelichiewicz.

We wtorek 4 maja Michał Kędzierski z partnerem z patrolu legitymowali 40-latka na osiedlowej uliczce. Mężczyzna zamiast dokumentów wyciągnął broń i strzelał do funkcjonariuszy. Michał Kędzierski zmarł na skutek postrzału w klatkę piersiową.