Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Zabytkowy most w Balinie w końcu zabezpieczony (ZDJĘCIA)

03.05.2021 16:30 | 0 komentarzy | 1 309 odsłona | Marek Oratowski
Mieszkańcy wciąż walczą o przywrócenie wiaduktu zdemontowanego 14 miesięcy temu na granicy Balina i Luszowic. Ostatnio doprowadzili do tego, że konstrukcja została zabezpieczona.
0
Zabytkowy most w Balinie w końcu zabezpieczony (ZDJĘCIA)
Most leży przy torach kilkaset metrów od stacji kolejowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Most został zdemontowany w lutym ubiegłego roku. Przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie tłumaczyli, że jego stan zagrażał bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów. Grupa mieszkańców chce jednak, by most wrócił na miejsce.

Napisali w tej sprawie wiele pism. Dzięki ich staraniom obiekt został wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Na razie pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie po kilku monitach go zabezpieczyli, co widać na naszych zdjęciach.

Niektórzy mieszkańcy kręcą jednak nosami i uważają, że to bardzo prowizoryczne zabezpieczenie, bo jedynie siatką z boku. Widzieliby jeszcze rozłożenie plandeki u góry, by faktycznie ochronić konstrukcję przed korozją.

Co sądzicie o tej formie zabezpieczenia i przyszłości mostu? Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie dopuszcza także przeniesienie go w inne miejsce.