Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Obciążenia na gryf - jakie wybrać do domowej siłowni

29.04.2021 00:23 | 0 komentarzy | 597 odsłon | red

Materiał promocyjny

Jak dobrać odpowiednie obciążenie? Ćwiczenia ze sztangą umożliwiają nam wykonywanie złożonych ćwiczeń, które już od długiego czasu kojarzą się nie tylko z kulturystami. Jest to coraz częściej wybierany rodzaj treningu przez panie oraz osoby rozpoczynające przygodę ze sportem. Tylko jak wybrać odpowiednie obciążenie i na co zwrócić uwagę? Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań. Nie możemy ich postrzegać jako lepsze i gorsze. Obciążenia żeliwne czy stalowe posiadają swoje zalety i obciążenia bitumiczne także. Obciążenia żeliwne charakteryzują się tym, że są mniejsze niż pozostałe talerze na gryf.
0
Obciążenia na gryf - jakie wybrać do domowej siłowni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawia to, że szczególnie w mniejszym pomieszczeniu będą bardziej poręczne do przechowywania. Dodatkowo ich mniejsze gabaryty powodują, że łatwiej się z nimi ćwiczy. Budowa tego rodzaju talerzy powoduje, że określane są jako solidny kawał żelaza. Żeliwo jest bardzo trwałym materiałem, ale przez to także mniej bezpiecznym podczas użytkowania. Łatwiej można zarysować podłogę lub inne przedmioty znajdujące się obok. Drugim rodzajem obciążeń są talerze bitumiczne. Wykonane są z masy bitumicznej, na którą naniesiona jest warstwa tworzywa. Są one znacznie większe od żeliwnych. Idealnie sprawdzą się u osób początkujących, które nie są przyzwyczajone do treningu z dużymi ciężarami. Zapewniają także większy poziom bezpieczeństwa i redukują ryzyko uszkodzenia powierzchni podczas treningu. Zaczynając przygodę ze sztangą należy ćwiczyć na początku z minimalnym obciążeniem. Najpierw należy zadbać o właściwy ciężar. Nie ma jednej reguły dla wszystkich. Istotną kwestią jest to, że wykonując ćwiczenia z łatwością podczas ostatnich 2 powtórzeń powinniśmy zwiększyć obciążenie. Jeśli natomiast nie radzimy sobie z ciężarem i nie jesteśmy w stanie wykonać do końca serii, to oznacza, że obciążenie jest zbyt duże. Na rynku możemy znaleźć wiele obciążeń o różnej wadze. Wybierając talerze zwrócić trzeba uwagę na ich jakość. Tutaj warto zrobić zakupy w profesjonalnym sklepie PESport, który oferuje produkty najwyższej jakości. Jest to gwarancja tego, że wybrany przez nas sprzęt będzie trwały i będzie służyć nam przez długi czas. Dodatkowo fachowa obsługa pomoże w wyborze odpowiednich rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb.


Który gryf będzie dla Ciebie najlepszy?

Gryfy możemy podzielić na proste i łamane. Gryf prosty, jak sama nazwa wskazuje ma prosty kształt i znajduje zastosowanie najczęściej przy wykonywaniu przysiadów, wyciskaniu na klatkę piersiową lub na barki. Pozwala on na osiągnięcie większej masy bicepsów. Gryf łamany stosowany jest przy treningu bicepsów i tricepsów. W mniejszym stopniu powoduje obciążenie nadgarstków oraz angażuje bardziej pracę mięśnia. Ogólnie zaleca się dla osób początkujących wybór gryfu łamanego. Tutaj istnieje taka zasada, że im większe wgłębienie gryfu, tym bardziej są odciążone nadgarstki. Gryfy lekko łamane są bardziej uniwersalne i angażują do pracy większą partię mięśni. Mocno łamane gryfy są przyrządami bardziej wyspecjalizowanymi, dlatego sprawdzają się w pracy nad tricepsami. Wybór odpowiedniego zależy od indywidualnych preferencji oraz stopnia zaawansowania i rodzaju ćwiczeń. Idealnie jest posiadać zarówno prosty, jak i łamany i stosować je naprzemiennie. Zważywszy, że są to sprzęty niedrogie, to można zainwestować w ich zakup.


Trening ze sztangą dla początkujących i zaawansowanych

Jakie ćwiczenia ze sztangą są najpopularniejsze?

Ćwiczenia ze sztangą już dawno przestały być kojarzone jedynie z mężczyznami podnoszącymi bardzo duże ciężary. Sztanga stała się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą poprawić swoją sylwetkę i spalić zbędne kalorie. Najważniejsze to przed każdymi ćwiczeniami zrobić odpowiednią rozgrzewkę. Ćwiczenia należy wykonywać seriami, jedno po drugim. Podczas treningu należy dbać o prawidłową postawę, co zapobiegnie powstaniu kontuzji. Zaopatrując się w obciążenia na gryf możemy ćwiczyć z większą skutecznością pośladki. Tutaj sprawdzą się przysiady ze sztangą na karku oraz martwy ciąg na prostych nogach. Aby poprawić kondycję i mięśnie barków idealnie sprawdzi się wyciskanie żołnierskie lub podciąganie sztangi pod brodę. Talerze kompozytowe sprawdzą się bardzo dobrze podczas ćwiczeń na klatkę piersiową i ręce. Wystarczy stanąć w wykroku, pochylić lekko tułów i ugiąć wysunięte kolano. W przeciwnej ręce trzymamy obciążnik i przyciągamy talerz do klatki piersiowej. Prosty ruch, który pozwoli wzmocnić górną partię mięśni. Talerze bitumiczne mogą także służyć jako przyrząd do ćwiczeń, dzięki któremu wzmocnimy mięśnie brzucha i pleców. Zarówno wykorzystując same obciążenia, jak również gryf z talerzami możemy rzeźbić całe ciało nie wychodząc z domu. Zaopatrując się w talerze na gryf o różnej ciężkości możemy w domowym zaciszu stworzyć siłownię, w której będziemy ćwiczyć o każdej porze dnia bez względu na pogodę. Dodatkowo zaoszczędzimy na karnecie do siłowni, dojazdach oraz czasie.


Jak wybrać odpowiednie obciążenie dla siebie?

Jakich efektów można się spodziewać trenując ze sztangą?
Ćwiczenia z obciążeniami są jednymi z najlepszych i najskuteczniejszych sposobów dzięki którym zbudujemy siłę i masę mięśniową. Dodatkowo zrzucimy zbędne kilogramy i pięknie wyrzeźbimy ciało. Odpowiednio dobrane talerze kompozytowe czy żeliwne oraz gryf świetnie wpłyną na nasze samopoczucie, poprawią jędrność ciała, przyspieszą metabolizm oraz poprawią równowagę. Trening z obciążeniami przeznaczony jest dla wszystkich. Ze sztangą można zrobić trening cardio robiąc dość dużą liczbę powtórzeń, krótkie przerwy między seriami przy w miarę niskim obciążeniu. Ćwicząc ze sztangą możemy ukierunkować się na każdą partię mięśni. Kulturyści wykonujący body building mają do perfekcji opanowane ćwiczenia najmniejszych partii mięśni. Stanowi to także niezwykłą zaletę dla pań, które trenują rekreacyjnie i chcą pracować nad wybrany mięśniami. W ostatnim czasie bardzo popularne są ćwiczenia pośladków oraz ud. Odpowiednie rozłożenie treningu, zachowanie umiaru, regularność i odpowiednia dieta działają cuda. Wystarczą 3 dni w tygodniu, aby po miesiącu zobaczyć efekty. Bardzo ważne jest zachowanie przerwy między treningami. Nie należy ćwiczyć codziennie, gdyż układ kostny, mięśnie i więzadła muszę odpocząć.


Jeśli chcemy zbudować sobie domową siłownię, to zakup gryfu oraz talerzy będzie niezbędny. Bez względu na to, czy wybierzemy obciążenia okrągłe, czy heksagonalne, żeliwne, bitumicze czy gumowane, to każdy z nich podczas treningu przyniesie spektakularne rezultaty. Ćwicząc ze sztangą możemy wzmocnić każdą partię ciała i poprawić swoją kondycję. Zakup talerzy i gryfu wiąże się ze stosunkowo małym nakładem finansowym, dzięki czemu możemy w zaciszu swoich czterech kątów zadbać o swoją sylwetkę w sposób kompleksowy.

Materiał promocyjny