Piłkarze Żarek kończyli mecz w Gromcu w dziesiątkę i ze stoperem w bramce (WIDEO, ZDJĘCIA)

25.04.2021 19:40 | 0 komentarzy | 4 632 odsłony | Marek Oratowski
W niedzielnym meczu „okręgówki" faworyzowani piłkarze Gromca zasłużenie pokonali w derbowym starciu futbolistów Żarek, którzy ponad godzinę grali w osłabieniu.
0
Pojedynek główkowy przed polem karnym Żarek

Materiał wideo:

KEEZA Klasa okręgowa - Chrzanów

Nadwiślanin Gromiec - LKS Żarki 3-0 (2-0)
1-0 Bartosz Palka (13) 2-0 Albert Ryska (30), 3-0 Przemysław Nowicki (47)

Gromiec: Księżarczyk - Stefański, Ryska (50. Chylaszek), Zajas, Szlęzak, Piegzik, Nowicki, Kaszuba (65. Chandzlik), Grzywa, Boratyński (75. Patyk)
Żarki: Madeja - Jesionowski, Horawa, Szafran, Przepiórka, Ondrejko, Knapik (77. Cygan), Kurzak (46. Patyk), Wierzba, Ślósarz (65. Miziołek), Żegleń (25. Osadziński)

Pierwsza połowa była bardzo intensywna i dużo ciekawsza. W 13. minucie po faulu na Tomaszu Kaszubie gospodarze mieli karnego. Na bramkę zamienił go Bartosz Palka. Potem w dogodnej sytuacji Stefańskiego faulował przed szesnastką bramkarz Żarek Dawid Madeja, który zobaczył czerwony kartonik. Goście już do końca grali w dziesiątkę. Na bramkę wszedł stoper Kamil Jesionowski.

Piłkarze Żarek mimo to zdołali sobie wypracować karnego, ale Jakub Księżarczyk wybronił strzał Bartłomieja Kurzaka. Po pół godzinie gry po centrze z rogu do siatki główkował Jakub Ryska i Gromiec prowadził już 2-0.

Niedługo po przerwie niesygnalizowanym strzałem z lewej strony boiska popisał się Przemysław Nowicki. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Ten gol ostudził zapędy gości. Gospodarze też już szanowali siły, choć kilka razy zakotłowało się jeszcze w polu karnym przyjezdnych.