Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Są pieniądze na nowe bloki. Pani prezes prosi o chwilę cierpliwości

24.04.2021 21:30 | 10 komentarzy | 4 932 odsłony | Łukasz Dulowski
Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił, że na wiosnę pojawiło się rekordowe zainteresowanie kredytami na budownictwo społeczne. A chrzanowski TBS na razie nie złożył takiego wniosku.
10
Są pieniądze na nowe bloki. Pani prezes prosi o chwilę cierpliwości
Jedną z ostatnich inwestycji realizowanych przez chrzanowski TBS był blok przy Szarych Szeregów 2I na osiedlu Południe. Widok od strony ronda na Pogorskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Do tej pory burmistrz Robert Maciaszek zrobił dwa podejścia do budowy bloku mieszkalnego, wskazując lokalizacje na gminnych działkach przy Sienkiewicza oraz w sąsiedztwie ronda przy Mieszka I i Zielonej na osiedlu Północ. Obie zostały oprotestowane przez lokatorów tamtejszych bloków. Do realizacji tych inwestycji był przymierzany chrzanowski TBS, czyli w stu procentach spółka gminna (swoje udziały ma w niej także Trzebinia).

- Na bieżąco śledzę oferty Banku Gospodarstwa Krajowego w zakresie kredytowania mieszkań w systemie TBS, jestem w kontakcie z jego przedstawicielami i jak tylko zostanie wybrana najkorzystniejsza dla miasta i jego mieszkańców lokalizacja inwestycji, złożymy wniosek o kredyt preferencyjny - zapowiada Ilona Morawska-Ptasińska, prezes zarządu TBS w Chrzanowie. Prosi o chwilę cierpliwości.

Więcej na ten temat przeczytacie w najnowszym, będącym w sprzedaży wydaniu „Przełomu", w wersji elektronicznej dostępnym TUTAJ