Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Gdzie tworzą się największe korki w Chrzanowie?

21.04.2021 10:00 | 19 komentarzy | 4 008 odsłony | Łukasz Dulowski
Trwająca przebudowa wiaduktów kolejowych przyblokowała ruch samochodowy w mieście. Według wcześniejszych zapowiedzi PKP, miało być lepiej od maja.
19
Gdzie tworzą się największe korki w Chrzanowie?
Sznurek aut na ul. Podwale w Chrzanowie wczesnym popołudniem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
W godzinach szczytu, czyli najczęściej między 14 a 15, od poniedziałku do piątku, ustawia się sznurek aut na ul. Podwale, w kierunku skrzyżowania z Sienną, gdzie jest sygnalizacja świetlna pod tamtejszym wiaduktem (dwa mosty). Czasami sznurek ciągnie się aż w pobliże połączenia z ul. Kadłubek. Zazwyczaj musimy poczekać do 10 minut, więc nie jest jeszcze tak źle.

W podobnych godzinach, gdy sporo osób wraca z pracy, korkuje się również skrzyżowanie na Sikorskiego (wyjazd na obwodnicę północno-wschodnią Chrzanowa).

Z wcześniejszych informacji PKP wynikało, że modernizowany wiadukt na Krakowskiej będzie otwarty dla ruchu samochodowego (przejazd technologiczny) końcem kwietnia.

Wówczas, pomimo że część Krakowskiej jest obecnie zamknięta z powodu budowy ronda, skręcilibyśmy w łącznik do Zielonej. To z kolei mogłoby rozładować korki wspomniane korki na Sikorskiego.

Dzisiaj, patrząc na postęp prac przy modernizacji wiaduktu na Krakowskiej, termin kwietniowy wydaje się mało realny. Burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek mówi, że w tym tygodniu ma się spotkać z przedstawicielami PKP.

Czytaj również