Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej

29.04.2011 09:56 | 0 komentarzy | 3 314 odsłony | red
Ostatni mecz w sezonie MTS-u Chrzanów z Czuwajem Przemyśl, spotkania piłkarskie Janiny Libiąż z Dalinem Myślenice, trzebińskiego MKS-u z Niwą Nowa Wieś oraz Świtu Krzeszowice z Rabą Dobczyce, to tylko niektóre wydarzenia sportowe zbliżającego się weekendu.
0
Sportowy weekend na ziemi chrzanowskiej
Piłkarze Świtu Krzeszowice (biało-niebieskie stroje) zagrają w sobotę z Rabą Dobczyce
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatni mecz w sezonie MTS-u Chrzanów z Czuwajem Przemyśl, spotkania piłkarskie Janiny Libiąż z Dalinem Myślenice, trzebińskiego MKS-u z Niwą Nowa Wieś oraz Świtu Krzeszowice z Rabą Dobczyce, to tylko niektóre wydarzenia sportowe zbliżającego się weekendu.

PIŁKA RĘCZNA
I liga mężczyzn
MTS Chrzanów - Czuwaj Przemyśl (sobota, 30 kwietnia, godz. 18, hala MOKSiR w Chrzanowie)
W sobotę MTS zagra ostatni mecz w sezonie. By myśleć o grze w barażach o utrzymanie w pierwszej lidze, chrzanowianie muszą pokonać u siebie Czuwaj i liczyć na to, że wyprzedzająca ich w tabeli Łódź nie wygra z Grunwaldem Ruda Śląska.
- Każdy z zawodników musi znaleźć motywację przed tym meczem. Liczę też bardzo na wsparcie kibiców. Musimy wygrać i liczyć na to, że Łódź nie wygra z Grunwaldem - mówi Adam Piekarczyk, trener MTS-u.

PIŁKA NOŻNA
III liga
Janina Libiąż - Dalin Myślenice (sobota, 30 kwietnia, godz. 17)
Pojedynek trzeciej z drugą drużyną z tabeli zapowiada się niezwykle ciekawie. Obie ekipy mają po 46 punktów i do liderującej Garbarni Kraków tracą osiem „oczek”.
Libiążanie przegrali dwa ostatnie pojedynki ligowe i z pewnością będą chcieli przerwać niechlubną serię.
- Spotkanie z Beskidem na nie wyszło. Ze Szreniawą była poprawa w grze, ale ktoś lub coś nam przeszkodziło w osiągnięciu dobrego rezultatu. Zrobimy wszystko, żeby odnieść zwycięstwo. W tym momencie jest to mecz o drugie miejsce – mówi Wojciech Skrzypek, szkoleniowiec Janiny.

IV liga
MKS Alwernia - Wolania Wola Rzędzińska (sobota, 30 kwietnia, godz. 17)

V liga
KS Chełmek - Skawinka Skawina (sobota, 30 kwietnia, godz. 17)
MKS Trzebinia-Siersza - Niwa Nowa Wieś (sobota, 30 kwietnia, godz. 17.30)

VI liga Kraków
Świt Krzeszowice - Raba Dobczyce (sobota, 30 kwietnia, godz. 17)
Zajmujący czwarte miejsce w tabeli krzeszowiczanie podejmą dziesiątą ekipę szóstej ligi krakowskiej. Faworytem są gospodarze, którzy w środę, w zaległym meczu pokonali na wyjeździe Proszowiankę 3-1. Raba uległa z kolei wysoko, bo aż 1-7 w Zielonkach.
- Na pewno nie możemy zakładać, że rywal będzie słaby. Jeśli jednak już się wygrywa na obcym terenie, to tym bardziej powinniśmy to robić u siebie – mówi Ryszard Kruk, trener Świtu, który w sobotę nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za nadmiar żółtych kartek Piotra Deryniowskiego.
Szkoleniowiec liczy na dobrą postawę Dominika Dąbka. Napastnik zdobył w ostatnich trzech pojedynkach ligowych trzy gole.
- Jest mu o tyle łatwiej, że obrońcy rywali skupiają uwagę na Piotrze Bagnickim – mówi Ryszard Kruk.

VI liga Wadowice
Zagórzanka Zagórze - Cedron Brody (sobota, 30 kwietnia, godz. 17)

Klasa A
Zalas - Kwaczała (sobota, 30 kwietnia, godz. 13), Wolanka - Okleśna (sobota, 30 kwietnia, godz. 16, Tenczynek), Młoszowa - Myślachowice, Babice - Lgota, Regulice - Kościelec (sobota, 30 kwietnia, godz. 17)

Klasa B
Bolęcin - ZWM Wodna, Siersza - Pogorzyce (sobota, 30 kwietnia, godz. 16), Jankowice - Mętków, Alwernia II - Sanka (niedziela, 1 maja, godz. 13)

(MK)