Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Piłkarze wracają na ligowe boiska. Start rundy wiosennej w przyszłym tygodniu

16.04.2021 09:26 | 0 komentarzy | 3 409 odsłony | Michał Koryczan
Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował, że wznowione zostaną wszystkie rozgrywki seniorów oraz dzieci i młodzieży.
0
Piłkarze wracają na ligowe boiska. Start rundy wiosennej w przyszłym tygodniu
Pojedynek w meczu krakowskiej A-klasy pomiędzy Świtem Krzeszowice i Strażakiem Rączna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ze względu na wprowadzone przez rząd ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, wszystkie rozgrywki futbolowe w województwie były zawieszone.

Drużyny piłkarskie długo nie mogły się doczekać na start rundy wiosennej. W minioną środę rząd poluzował wreszcie restrykcje dotyczące sportu amatorskiego oraz dzieci i młodzieży.

„Pomimo niejednoznacznego brzmienia opublikowanego Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r., większość interpretacji prawnych potwierdza, że oprócz wznowienia współzawodnictwa dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, możliwy jest także powrót piłki seniorskiej na obiekty sportowe, co pozwala na wznowienie rozgrywek seniorskich w reżimie sanitarnym" - czytamy w komunikacie na stronie internetowej MZPN.

Na posiedzeniu prezydium zarządu MZPN, zaplanowanym na poniedziałek (19 kwietnia), mają zostać ustalone kwestie dotyczące formuły rozgrywek, zmian terminarzowych, a przede wszystkim zatwierdzona będzie procedura związana z organizacją meczów z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jak podaje MZPN, rozgrywki ligowe powinny się rozpocząć w weekend 24-25 kwietnia. Wcześniej, bo w środę, 21 kwietnia, zaplanowane są mecze 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski, w tym spotkanie MKS Trzebinia - Dalin Myślenice (początek spotkania o godz. 16:30).


Przeczytaj również

Busy nie zabierają pasażerów z dawnego dworca PKS w Chrzanowie

Polska awansowała na Euro. Zawodnik z Regulic miał w tym udział

Już wkrótce dzwoniąc na numer 998 nie połączysz się ze strażą pożarną

MKS Trzebinia miałby zacząć piłkarską wiosnę od Pucharu Polski

Prezesi wojewódzkich związków piłkarskich napisali do premiera

Kobieta w ciąży wjechała autem w słup. Była nietrzeźwa