Veolia buduje nową magistralę. Będzie 30 pieców węglowych mniej - przelom.pl
Zamknij

Veolia buduje nową magistralę. Będzie 30 pieców węglowych mniej

16:30, 13.04.2021
Skomentuj

10 trzebińskich kamienic i około 20 budynków jednorodzinnych zostanie wkrótce przyłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Veolia Południe rozpoczęła budowę nowej magistrali w głównej części Trzebini.

Przyłączenie następnych budynków do sieci oznacza demontaż 30 pieców opalanych węglem i tym samym likwidację źródeł tzw. niskiej emisji.

Modernizacja sieci w Trzebini - jak informuje Veolia - jest konieczna, aby poprawić jej stan i zminimalizować prawdopodobieństwo pojawienia się lokalnych awarii. Wymiana sieci ma pozwolić na utrzymanie ciągłej pracy systemu przez kolejne 20 lat.

- Modernizacja sieci ciepłowniczej w Trzebini to jedna z kluczowych inwestycji Veolii Południe w latach 2021-2022 -  mówi Wojciech Noga, prezes zarządu spółki Veolia Południe.
Realizacja inwestycji jest podzielona na kilka etapów. Pierwszy już się rozpoczął i zostanie zakończony w czerwcu tego roku. W jego ramach zostanie wykonany odcinek sieci o długości 800 m, począwszy od Rafinerii Orlen, przez rejon ulicy Pułaskiego aż do ulicy Harcerskiej.

W drugim etapie powstanie odcinek od ulicy Harcerskiej przez tereny zielone, obok okolicznych domów jednorodzinnych, aż do okolic rynku. Realizacja projektu zostanie zakończona pod koniec 2022 roku. Łącznie powstanie ok. 2 km sieci. Inwestycja jest współfinansowana przez NFOŚiGW.

(Agnieszka Filipowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

passatwvpassatwv

0 0

Brawo, to powinno byc glownym celem dla naszych Wladz. Corocznieprzylaczac chociazby 1!! ulicę do sieci cieplowniczej. A sa takie mozliwosci.

20:31, 13.04.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%