Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Aplikacja Blisko. Jak wodociągi powiadomią o przerwach w dostawie wody

12.04.2021 19:55 | 3 komentarze | 1 683 odsłona | Agnieszka Filipowicz
Wodociągi Chrzanowskie dołączyły do popularnej aplikacji BLISKO stworzonej, by powiadamiać mieszkańców o ważnych lokalnych wydarzeniach m.in. przerwach w dostawie wody czy planowanych remontach.
3
Aplikacja Blisko. Jak wodociągi powiadomią o przerwach w dostawie wody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Aplikacja BLISKO należy do ogólnopolskiego systemu SISMS, z którego korzystają polskie miasta, gminy, a także przedsiębiorstwa, spółki komunalne, wodociągi, ośrodki kulturalno-oświatowe. Jego podstawową funkcją jest umożliwienie masowego powiadamiania mieszkańców w szybki sposób.

- O tym co się u nas dzieje, staramy się od dawna informować mieszkańców na bieżąco, czy to przez stronę internetową, czy przez nasz fanpage na Facebooku. Jeśli jednak informacja przychodzi bezpośrednio na telefon, ma tę przewagę, że sama nas znajdzie, bez potrzeby szukania jej w internecie czy dzwonienia pod nasz numer alarmowy. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na korzystanie z aplikacji BLISKO. Nam jako przedsiębiorstwu daje ona możliwość szybkiego dotarcia do wielu osób, a naszym mieszkańcom daje pewność, że ważne komunikaty z pewnością ich nie ominą - mówi prezes Wodociągów Chrzanowskich Tadeusz Arkit.

Aby otrzymywać powiadomienia, wystarczy ściągnąć bezpłatną aplikację, która dla użytkowników smartfonów jest dostępna w Google Play lub App Store (dla posiadaczy Iphone'ów). Po instalacji, w wyszukiwarce aplikacji należy wpisać swoją miejscowość, a następnie z grona nadawców wybrać Wodociągi Chrzanowskie i zaznaczyć jakiego rodzaju informacje od tego nadawcy nas interesują. Dodatkowo w aplikacji można zaznaczyć również innych odbiorców, od których chcielibyśmy otrzymywać aktualne informacje (np. Powiat Chrzanowski, Policja czy Ogólnopolski System alarmowy Child Alert).