Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Prewka, wieloryb i wosk, czyli poznajmy muzyczny slang. Fajny pomysł chrzanowskiego domu kultury

08.04.2021 14:54 | 1 komentarz | 640 odsłon | Agnieszka Filipowicz
MOKSiR w Chrzanowie postanowił wyjaśnić wszystkim, co znaczą słowa slangowe, znane artystom, a często także ich fanom. Stąd pomysł na nowy cykl muzyczny. Warto go obejrzeć.
1
Prewka, wieloryb i wosk, czyli poznajmy muzyczny slang. Fajny pomysł chrzanowskiego domu kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
- Przepytaliśmy twórców o ich ulubione słówka, określenia, frazy, jakich używają albo jakie po prostu znają. Część z nich przez lata  trafiała na stałe do języka polskiego, a część to słownictwo wybranych grup czy branż. Wokaliści, raperzy, producenci, instrumentaliści opowiadają nam o slangu muzycznym - zapowiada swój nowy cykl online chrzanowski MOKSiR.

Premierowy odcinek już dziś, czyli 8 kwietnia o godz. 18:30, dostępny na profilu facebookowym oraz na kanale wideo YouTube chrzanowskiego domu kultury.

- O slangu niewiele się mówi, slangu się używa. Jest wiele językowych perełek. Wszystko podamy w nowoczesnej, luźnej formie. Czasami będzie zabawne, czasami poważnie, ale bez nadęcia - zapewnia Konrad Wicher, kierownik promocji i organizacji widowni w MOKSiR w Chrzanowie, pomysłodawca projektu. - Gotowe są już trzy pierwsze odcinki. Dziś od strony hip-hopu i produkowania muzyki w świat slangu wprowadzi nas chrzanowski raper oraz producent Alias Blekaut - dodaje.

Cykl „Muzyczny Slang" jest realizowany przez dział promocji MOKSiR Chrzanów.
Muzyczny Slang obejrzyj TUTAJ