Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Powstała petycja o zniesienie pandemicznych ograniczeń dla sportu dzieci i młodzieży

08.04.2021 10:00 | 2 komentarze | 2 392 odsłony | Marek Oratowski
Działacze i trenerzy nie chcą czekać z założonymi rękami w oczekiwaniu na kolejne ograniczenia. Wyrazili swój protest w kwestii zakazu treningów i rozgrywania meczów przez młodych adeptów sportu.
2
Powstała petycja o zniesienie pandemicznych ograniczeń dla sportu dzieci i młodzieży
Przymusową przerwę mają m.in. piłkarze ręczni UKS Czwórka Libiąż (tutaj podczas niedawnego turnieju Libiąż Cup)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Autorzy petycji ze Stowarzyszenia Szkółek i Akademii Piłkarskich pytają, czy decyzje rządzących o zakazie trenowania i rozgrywania meczów przez dzieci i młodzież (na razie do 18 kwietnia) są rozsądne.

„Czy faktycznie ograniczanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży pomoże w powstrzymaniu pandemii? Czy też może skutki tych decyzji będą wręcz przeciwne i tylko negatywnie wpłyną na kondycję fizyczną naszego społeczeństwa, która już przed pandemią pozostawiała wiele do życzenia?" - czytamy w petycji.

Ma ona przedstawić gotowość środowiska sportowego do wznowienia treningów w niezbędnym reżimie sanitarnym, który z powodzeniem udało się zachowywać w minionych miesiącach. Apel zostanie skierowany do Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

„Zachęcamy całe środowisko piłkarskie, ale również przedstawicieli pozostałych dyscyplin, do zaangażowania i wspierania naszej inicjatywy i podpisywania petycji, która ma na celu zwrócić uwagę nie tylko na problemy bardzo dużego i ważnego sektora gospodarki, ale również jest wyrazem troski o zdrowie najmłodszych pokoleń, w tych bardzo trudnych i wymagających okolicznościach" - zaznaczają autorzy petycji.

Opierają się o liczne międzynarodowe badania, które udowadniają, że aktywność sportowa na świeżym powietrzu generuje minimalne ryzyko rozprzestrzeniania wirusa, natomiast równocześnie ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Petycję dostępną od 7 kwietnia można przeczytać i podpisać tutaj.

Jak się dowiedzieliśmy, podpisali ją już niektórzy ludzie sportu z powiatu chrzanowskiego. Co o niej sądzicie?