Nie masz konta? Zarejestruj się

Powiat chrzanowski

Ponad dziesięć milionów złotych rządowego dofinansowania do inwestycji na ziemi chrzanowskiej

31.03.2021 11:20 | 9 komentarzy | 3 812 odsłony | Marek Oratowski
W drugim konkursie wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uznanie komisji zdobyło pięć zadań z powiatu chrzanowskiego i trzy z gminy Krzeszowice.
9
Ponad dziesięć milionów złotych rządowego dofinansowania do inwestycji na ziemi chrzanowskiej
Wśród dofinansowanych inwestycji jest m. in. budowa basenu w Libiążu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Komisja rozdysponowała ponad 220 milionów złotych na 176 inwestycji. W środę ogłoszono wyniki.

W powiecie chrzanowskim wsparcie z RFIL otrzyma budowa basenu w Libiążu (2 miliony złotych), budowa lokalu komunalnego na osiedlu Gaj (2,5 miliona złotych) oraz budowa parkingu na 98 miejsc przy ul. Dworcowej w Trzebini (500 tysięcy złotych). A także zakup średniego samochodu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu (500 tysięcy złotych) oraz realizowana przez powiat budowa dróg pieszo-rowerowych przy ulicy Słowackiego w Trzebini i ul. Prusa w Alwerni (800 tysięcy złotych). Na finansowe wsparcie nie załapały się Chrzanów i Babice.

Tym samym do samorządów powiatu chrzanowskiego popłynie 6,3 miiona złotych. Przy pierwszym konkursie były to tylko dwa miliony złotych, które w całości poszły do gminy Alwernia. Czy to dużo? Dla porównania - powiat oświęcimski dostał obecnie tylko 2 miliony złotych, ale olkuski otrzymał ponad 15 milionów złotych.

Trzy inwestycje z gminy Krzeszowice będą realizowane z udziałem rządowych pieniędzy. To rozbudowa szkoły w miejscowości Zalas (1 milion złotych), renowacja elewacji XIX-wiecznego budynku Krzeszowickiego Centrum Zdrowia (1,5 miliona złotych) oraz rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Filipowicach (1,5 miliona złotych). Wsparcie dla gminy Krzeszowice to ogółem 4 miliony złotych. W pierwszym konkursie rząd zasilił budżet samorządu krzeszowickiego kwotą 5,5 miliona złotych.

Przeczytaj także

Posłowie Marek Sowa z KO i Krzysztof Kozik z PiS-u starli się na posiedzeniu rady powiatu chrzanowskiego (WIDEO)