Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Posłowie Marek Sowa z KO i Krzysztof Kozik z PiS-u starli się na posiedzeniu rady powiatu chrzanowskiego (WIDEO)

30.03.2021 18:00 | 29 komentarzy | 5 781 odsłon | Marek Oratowski
We wtorkowym posiedzeniu uczestniczyli posłowie Marek Sowa i Krzysztof Kozik. Dyskutowali o tym, czy przydzial rządowych funduszy, z których niewiele skapło jak dotąd samorządom powiatu chrzanowskiego, był dokonywany przy zastosowaniu klucza partyjnego.
29
Posłowie Marek Sowa z KO i Krzysztof Kozik z PiS-u starli się na posiedzeniu rady powiatu chrzanowskiego (WIDEO)
Poseł Krzysztof Kozik łączyl udział w sesji ze zdalnymi głosowaniami w Sejmie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Za nami dwa nabory wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pierwszym pieniądze według czytelnego algorytmu dostały wszystkie samorządy. Za to w tym drugim samorządy powiatu chrzanowskiego (poza Alwernią) się nie załapały. Na ten temat odbyła się dyskusja na forum rady powiatu chrzanowskiego.

Poseł KO Marek Sowa wywodził, że pieniądze dostały głównie samorządy związane z obecną koalicją rządową. W powiecie chrzanowskim i tworzących go gminach w większości rządzi inny układ. Dlatego w jego ocenie z 400 milionów złotych przyznanych Małopolsce trafiło do niego tylko 2 miliony (czyli 0,5 procenta), a przecież  mieszkańcy powiatu chrzanowskiego stanowią 5 procent populacji województwa.

Jakich kontrargumentów użył poseł PiS-u Krzysztof Kozik? O tym przekonacie się oglądając wideo, będące skrótem długiej dyskusji.

Poseł Kozik zdradził przy okazji, że już w środę, 31 marca, powiniśmy poznać wyniki trzeciego naboru wniosków do RFIL. Czy po ich ogłoszeniu dyskusja o doborze kryteriów przybierze na sile?

Ludzie:

Krzysztof Kozik

Krzysztof Kozik

Związkowiec, polityk z Libiąża