Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Piłkarka z Trzebini powołana do reprezentacji Polski

29.03.2021 19:25 | 10 komentarzy | 5 461 odsłon | Michał Koryczan
Wiktoria Zieniewicz znalazła uznanie w oczach selekcjonerki kadry narodowej kobiet.
10
Piłkarka z Trzebini powołana do reprezentacji Polski
Wiktoria Zieniewicz. Fot. Paula Duda/Łączy Nas Piłka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prowadząca reprezentację Polski Nina Patalon powołała 23 zawodniczki na kwietniowy towarzyski mecz ze Szwecją.

Wśród nominowanych znalazła się pochodząca z Trzebini Wiktoria Zieniewicz, broniąca aktualnie barw TME UKS SMS Łódź.

- To wielkie wyróżnienie otrzymać powołanie do pierwszej reprezentacji spośród wielu zawodniczek. Zwłaszcza w tak młodym wieku, bo dopiero co skończyłam wiek młodzieżowca. Bardzo się cieszę, że trener kadry doceniła moją grę. Na pewno jest to dla mnie nowe doświadczenie. Będą miała okazję trenować z dziewczynami grającymi na wysokim poziomie i spotkać Ewę Pajor, najlepszą polską zawodniczkę, występującą w Wolfsburgu - mówi Wiktoria Zieniewicz, która w tym roku skończy 19 lat.

Spotkanie Polek ze Szwedkami (aktualne brązowe medalistki mistrzostw świata) zostanie rozegrane we wtorek, 13 kwietnia o godz. 18:30 na stadionie Widzewa w Łodzi. Wiktoria Zieniewicz, mająca na koncie występy w młodzieżowych kadrach narodowych, stanie przed szansą debiutu w pierwszej reprezentacji kraju. W ubiegłym roku była powołana dodatkowo do kadry przed meczem eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią, ale w spotkaniu tym nie zagrała.

- Na pewno chciałaby dostać szansę występu, chociażby kilku minut, aby sprawdzić się na tak wysokim poziomie, mierząc się ze znakomitymi zawodniczkami. Szwecja to przecież topowa drużyna jeśli chodzi o rozgrywki kobiece - mówi Wiktoria Zieniewicz.

Gra na środku defensywy, choć jak przyznaje jest uniwersalną zawodniczką, która z powodzeniem może występować także na innych boiskowych pozycjach.

Jej zespół - UKS SMS Łódź awansował niedawno do ćwierćfinału Pucharu Polski. W spotkaniu 1/8 finału pokonał 3-0 Medyka Konin. W rozgrywkach ekstraligi drużyna z Łodzi zajmuje po czternastu kolejkach drugie miejsce.

- Chcemy utrzymać miejsce podium, ale do zakończenia sezonu zostało jeszcze troszkę meczów - mówi Wiktoria Zieniewicz.

Pierwsze kroki w futbolu stawiała w UKS Trzebinia i MKS Trzebinia, grając w drużynach uczestniczących w rozgrywkach chłopięcych, aż do kategorii młodzików (przepisy PZPN dopuszczają taką możliwość). Potem występowała w żeńskiej drużynie Bronowianki Kraków, skąd przeniosła się do UKS SMS Łódź.


Przeczytaj również

Od wtorku przejazd pod wiaduktem kolejowym będzie zamknięty. Jak długo?

Zobaczcie postęp prac na przystanku kolejowym w Dulowej (WIDEO, ZDJĘCIA)

Pijani rowerzyści złapani w gminie Libiąż

Most na Wiśle ma zostać zburzony

Co PPN Chrzanów zamierza w sprawie rozgrywek piłkarskich

Policyjny pościg ulicami Trzebini