Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Apel do premiera Morawieckiego: Trzeba zaprzestać wycinki drzew w Puszczy Dulowskiej

25.03.2021 20:33 | 37 komentarzy | 3 717 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Po naszych publikacjach dotyczących wycinki Puszczy Dulowskiej, w jej obronę włączają się samorządowcy. Dziś wystosowali apel do premiera.
37
Apel do premiera Morawieckiego: Trzeba zaprzestać wycinki drzew w Puszczy Dulowskiej
Puszcza Dulowska w obiektywie Piotra Obala (25 marca 2021 r.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę pisaliśmy o trwającej w Puszczy Dulowskiej wycince, której skala niepokoi mieszkańców jej okolic. Samorządowcy podjęli temat. Najpierw radny Wojciech Hajduk złożył interpelację w tej sprawie. Potem burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk wystąpił do Nadleśnictwa Chrzanów, apelując o organizację otwartego dla mieszkańców spotkania online w sprawie wycinki.

Z kolei dziś podczas sesji, na wniosek przewodniczącego Rady Miasta Trzebini Waldemara Wszołka, radni wystąpili z apelem do premiera i ministra klimatu o zaprzestanie wycinania Puszczy Dulowskiej na taką skalę.
- Z dnia na dzień znikają kolejne fragmenty Puszczy Dulowskiej. Ten piękny kompleks leśny - stanowiący część Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego - to nie tylko „zielone płuca" naszej gminy. To również niezwykle ważny element ochrony klimatu, wód, powietrza, krajobrazu, różnorodności gatunków fauny i flory - czytamy w podjętym jednogłośnie przez Radę Miasta apelu.

W puszczy wycinane są brzozy, sosny, dęby.
- Cokolwiek zostanie tu posadzone, będzie widoczne za dwa, może trzy pokolenia, a na ten czas Puszcza utraci swój unikatowy charakter - apelują radni.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu „Przełomu".