Nie masz konta? Zarejestruj się

Balin

Pogrzeb Stanisława Duszy i wzruszająca przemowa jego syna

22.03.2021 18:30 | 0 komentarzy | 8 603 odsłon | Łukasz Dulowski
Ceremonia pogrzebowa zmarłego Stanisława Duszy z Balina odbyła się w poniedziałek w tamtejszym kościele pw. Chrystusa Króla.
0
Pogrzeb Stanisława Duszy i wzruszająca przemowa jego syna
Ostatnia droga zmarłego Stanisława Duszy z Balina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
We mszy świętej uczestniczyli m.in. samorządowcy z poszczególnych gmin powiatu chrzanowskiego. W tej kadencji Stanisław Dusza sprawował mandat radnego powiatowego i był sołtysem Balina, ale z lokalnym samorządem, na różnych stanowiskach, był związany od wielu lat. Można śmiało powiedzieć, że wszyscy go znali.

Po mszy o przemowę poprosił m.in. jego syn Piotr Dusza.

- Stanisław, Staszek, Stasiu. Wiceburmistrz, radny, dyrektor, ojciec, mąż, brat, dziadek. Dusza człowiek, człowiek dusza. Miał wiele funkcji i przydomków, ale w skrócie można podsumować słowami „dobry człowiek". Zawsze z ludźmi i dla ludzi. Wolał łączyć, niż dzielić. Wielu osobom pomógł. Niektórzy zmienili dzięki niemu swoje życie, a byli też tacy, którym życie uratował. Pomagając innym, często zapominał o sobie. On nauczył mnie, że rodzina jest najważniejsza, że należy dotrzymywać danego słowa, że nazwisko zobowiązuje, że w życiu należy kierować się zasadami. Nauczył mnie też gotować i wiązać krawat. Pokazał mi, jak przebaczać - mówił pan Piotr.

Stanisław Dusza zmarł w wieku 66 lat. Został pochowany na cmentarzu w Balinie.