Na kolejnych czterech obiektach powiatu chrzanowskiego zostaną w tym roku zamontowane panele fotowoltaiczne. W czwartek zdecydowali o tym członkowie zarządu powiatu.
Pierwsze panele pojawiły się na budynkach starostwa przy ul. Partyzantów i Grzybowskiego w Chrzanowie. To miał być dopiero początek.
Znamy już kolejne obiekty, które będą zasilane przez OZE. To spowoduje oszczędności na energii oraz przyczyni się do ochrony stanu środowiska i jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla.
Jak informuje wicestarosta Bartłomiej Gębala, w tym roku panele fotowoltaiczne mają pojawić się na dachach budynku starostwa przy ul. Zielonej 2 w Chrzanowie, Zespołu Szkół w Libiążu, Zespołu Szkół Technicznych Fablok oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie. Powiat na ten cel przeznaczy 300 tysięcy złotych.
Starostwo udzieli też wsparcia w wysokości 70 tysięcy złotych na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
nakłady w fotowoltaikę na budynkach użyteczności publicznej nigdy się nie zwrócą. to czysta polityczno-wizerunkowa propaganda. PRZECIEŻ TO TAK ŁATWO POLICZYĆ, ŻE NIE TRZEBA BYĆ DEBILEM.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz