Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

ALWERNIA. Motocyklista uderzył w pieszego. Dwie osoby ciężko ranne

10.05.2011 09:25 | 2 komentarze | 7 666 odsłon | red
W poniedziałek, po zapadnięciu zmroku, motocyklista potrącił pieszego na ul. Mickiewicza. Na razie wiadomo, że stan obu mężczyzn jest ciężki.
2
ALWERNIA. Motocyklista uderzył w pieszego. Dwie osoby ciężko ranne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodszy kapitan Piotr Pawelczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej poinformował, że około godz. 21 doszło do wypadku na ul. Mickiewicza (droga wojewódzka 780), w rejonie Biedronki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwóch mężczyzn szło poboczem. Znajdowali się kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania ul. Mickiewicza i ul. Skłodowskiej-Curie. Według relacji świadków, jeden z nich wkroczył nagle na jezdnię i został uderzony przez nadjeżdżającego motocyklistę.

- Zgłoszenie z pogotowia ratunkowego otrzymaliśmy o godzinie 21.09. Gdy przyjechaliśmy, pieszy był nieprzytomny, motocyklista miał prawdopodobnie urazy szyi. Obie ofiary wypadku zostały odwiezione do chrzanowskiego szpitala – mówi mł. kpt. Pawelczyk.

Rejon skrzyżowania ul. Mickiewicza i ul. Skłodowskiej w Alwerni należy do czarnych punktów w powiecie chrzanowskim. Policja od dawna apeluje o poprawienie tam bezpieczeństwa, choćby poprzez zamontowanie pulsacyjnej sygnalizacji świetlnej.
Łukasz Dulowsk