Porażka Trzebini w próbie generalnej przed rundą wiosenną (WIDEO, ZDJĘCIA)

13.03.2021 14:00 | 15 komentarzy | 4 145 odsłony | Michał Koryczan
Piłkarze czwartoligowego MKS przegrali w sobotnim meczu kontrolnym z Lubaniem Maniowy.
15
Defensor MKS Jan Martyniak (z lewej) w pojedynku z graczem Lubania

Sparingi

MKS Trzebinia - Lubań Maniowy 0-2 (0-0)

0-1 Patryk Duda (69), 0-2 Arkadiusz Zawiślan (83)

Trzebinia: Wróbel - Ruczyński, Górka, Kiczyński, Sz. Kurek, Mrożek, Barczyk, Horawa, Podobiński, Stachowski, Mendela oraz Martyniak, Marszałek, Korcz, Hano, Zybiński, Szczurek, Sochacki

Szósty zespół zachodniej grupy małopolskiej Keeza IV ligi przegrał z liderem grupy wschodniej, w ostatnim sparingu przed rozpoczynającą się za tydzień wiosenną batalią ligową.
Goście przez większość spotkania mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i gra toczyła się w dużej mierze na połowie „żółto-czarnych", którzy starali są kąsać rywali po kontratakach. Często brakowało jednak precyzji w ostatnim podaniu.
W efekcie klarowanych okazji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie najlepszą szansę do zdobycia gola miał Dawid Duda. Po stracie piłki przez gospodarzy wpadł w pole karne, ale z jego strzałem poradził sobie Tomasz Wróbel, przenosząc futbolówkę nad poprzeczką.
Znacznie groźniej zaczęło się dziać pod bramką gospodarzy, gdy trener posłał na murawę kolejnych rezerwowych. W 69. minucie prowadzenie Lubaniowi dał Patryk Duda. Po zagraniu z prawej strony boiska, niepilnowany w polu karnym zawodnik, nie dał szans Tomaszowi Wróblowi.
Wynik na 2-0 ustalił w 83. minucie Arkadiusz Zawiślan, który wygrał pojedynek z Miłoszem Korczem, wpadł w szesnastkę i pewnie pokonał golkipera MKS.

Obejrzyjcie fragment sobotniego spotkania i pomeczową rozmowę z trenerem trzebinian Szymonem Stawowym.