Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Czesław Grabania nie żyje. Trudno nam w to uwierzyć

01.03.2021 15:50 | 2 komentarze | 18 508 odsłon | Alicja Molenda
Był pogodnym, pełnym życia człowiekiem. Odszedł 1 marca mając 70 lat. Nie spełnił wszystkich swoich marzeń.
2
Czesław Grabania nie żyje. Trudno nam w to uwierzyć
Czesław Grabania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pan inspektor Czesław Grabania wpadał do redakcji "Przełomu" kilka razy w miesiącu. Od 16 lat prowadził sprawy BHP naszej firmy. Podrzucał ciekawe publikacje specjalistyczne, dbał o dokumentację. Zawsze życzliwie doradzał, co i jak zmienić, żeby było w zgodzie z przepisami.

Gdy już skończyła się służbowa część wizyty, fajnie było z panem Cześkiem pogadać. Zatrzymywał się na pół godzinki, nie dłużej, bo pędził do kolejnej firmy. Rozmawialiśmy o życiu, o ludziach i o podróżach.

Często opowiadał o swojej sędziwej mamie i sile tego pokolenia, o cudownych wakacyjnych wyjazdach z żoną. Kochał muzykę, polskie morze i ciepłe kraje. Grał na gitarze.

Przez 30 lat szkolił kierowców w chrzanowskim Makarcie. Zawodowo najdłużej związany był z CHPB - Chrzanowskim Przedsiębiorstwem Budowlanym. 15 lat związany był w zakresie obsługi BHP z Urzędem Miejskim w Chrzanowie. Cieszył się, że założona przez niego w 1994 r. rodzinna firma nazwana skrótem imion jego dzieci (AGDAR) ma kontynuatorów.

Kiedy widzieliśmy się ostatni raz, przyniósł do redakcji broszurę "Koronawirus a BHP". Nie rozmawialiśmy jednak o chorobach, tylko o tym, że po 60-tce, 70-tce trzeba zwolnić i cieszyć się każdym dniem, bo czasy są takie, że nie wiadomo, jak długo zdrowie pozwoli korzystać z życia. Pan Czesiek powiedział też, że 2 marca się szczepi i marzy, aby tak do 80-ki jeszcze pojeździć po Polsce i świecie. To jego marzenie się już nie spełni. Zmarł dziś nad ranem. W ubiegłym roku skończył 70 lat.

Czesław Grabania to był bardzo uczynny i pogodny człowiek. Trudno uwierzyć, że odszedł tak szybko.

Niech odpoczywa w pokoju.

Składamy serdeczne wyrazy współczucia dla wszystkich jego najbliższych.

Redakcja

 

Pożegnanie ś.p. Czesława Grabani 4 marca o 14. w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie.