Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Uwaga na oszustów! Podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych

22.02.2021 20:00 | 0 komentarzy | 2 452 odsłony | Tadeusz Jachnicki
Maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności ich uregulowania w ciągu 24 godzin trafiają ostatnio na skrzynki pocztowe wielu osób.
0
Uwaga na oszustów! Podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu - alert@zus.pl.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują informacji o rozliczeniach składek czy nadpłatach, ani też żadnych wezwań do zapłaty. W ten sposób ZUS kontaktuje się jedynie z tymi, którzy mają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę korespondencji.

- W żadnym wypadku prosimy nie odpowiadać na takie maile, a w szczególności nie otwierać załączników. Wiadomości tego typu najczęściej mają zainfekować komputer lub uzyskać dostęp do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci - przestrzega Anna Szaniawska, regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim.

W sytuacji, w której ktokolwiek ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, proszony jest o kontakt z najbliższą placówką ZUS lub z Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 albo pod adresem mailowym: cot@zus.pl.