Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Przystanek kolejowy w Dulowej. Zobaczcie, jak teraz wygląda (WIDEO, ZDJĘCIA)

21.02.2021 16:00 | 8 komentarzy | 6 826 odsłon | Michał Koryczan
W miejscowości trwa inwestycja, będąca jednym z elementów modernizacji linii kolejowej E30 z Krakowa do Zabrza przez Katowice.
8
Przystanek kolejowy w Dulowej. Zobaczcie, jak teraz wygląda (WIDEO, ZDJĘCIA)
Przystanek kolejowy w Dulowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pasażerowie mogą korzystać z dwóch nowych peronów oraz wybudowanego pod torami przejścia podziemnego, które nie zostało jeszcze wykończone. Efekty dotychczasowych prac w materiale wideo oraz w galerii zdjęć.

Z przystanku korzystają osoby dojeżdżające do pracy i szkół w Krakowie oraz województwie śląskim. To mieszkańcy Dulowej, Karniowic, Psar i Młoszowej. Od dawna pytają o porządny parking, na którym mogliby zostawić samochód.

Jak poinformowała nas Anna Jarguz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Trzebini, trwa opracowywanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, na którym wyznaczono teren pod parking.

Aby taki obiekt mógł jednak powstać, gmina będzie musiała pozyskać teren pod jego budowę. Na ten moment nie posiada w tym rejonie działki.

Waldemar Wszołek, przewodniczący Rady Miasta Trzebini oraz sołtys Dulowej powiedział, że gmina rozmawiała z prywatnymi właścicielami w sprawie przejęcie gruntów w okolicy przystanku kolejowego.

W jednym przypadku nie było z ich strony takiej woli. Jeśli chodzi o drugą nieruchomość, to jej stan prawny nie jest uregulowany.

Według Wszołka najlepiej gdyby PKP przekazały gminie swoje grunty położone w tamtym rejonie. Tam mógłby powstać nowoczesny parking.


Przeczytaj również

Zamek, duchy i młoda kobieta, która spadła z wieży

Błyskawica Myślachowice ma nowego prezesa

O tym wiadukcie w Chrzanowie było głośno w całej Polsce

KORONAWIRUS. U jednego z naszych sąsiadów nie ma nowych zakażeń (RAPORT - 21.02.)

Zespół z Trzebini wraca z Gdańska na tarczy. Mistrz Polski był zbyt mocny

Piłkarska sobota. Sprawdź wyniki meczów