Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Hale nadal są dostępne tylko dla klubów sportowych

12.02.2021 13:30 | 0 komentarzy | 2 598 odsłony | Marek Oratowski
Czy od 12 lutego można swobodnie korzystać z hal sportowych? Okazuje się, że dalej obowiązują w nich ograniczenia.
0
 Hale nadal są dostępne tylko dla klubów sportowych
Z hal korzystają m.in. akrobaci PMOS-u, fot. achiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 28 grudnia 2020 r. wszystkie obiekty spółki Zarząd Obiektów Powiatowych w Chrzanowie funkcjonują zgodnie z  Rozporządzeniem Rady Ministrów i są dostępne wyłącznie dla "sportu zawodowego" lub dla zawodników pobierających stypendia sportowe albo dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym, prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Luzowanie obostrzeń od 12 lutego, dotyczące sportu na powietrzu, niczego tutaj nie zmienia.

- Dalej z naszych obiektów będą korzystać tylko kluby i organizacje sportowe. Na przykład zawodnicy PMOS Chrzanów i UKS Czwórka Libiąż, ci  trenujący w akademiach piłkarskich oraz szkołach tańca. Dalej nie wynajmujemy hal dla osób prywatnych. Mimo to obłożenie naszych obiektów wynosi średnio 70 procent - tłumaczy prezes ZOP Jakub Zieliński.

Spółka zarządza m.in. halami w I LO w Chrzanowie, Zespole Szkół w Libiążu oraz ZSECH i ZST-U w Trzebini.
Na każdym obiekcie obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem oraz przed jego opuszczeniem, wyłączono z funkcjonowania trybuny sportowe. Nikt poza uczestnikami nie może przebywać na obiekcie podczas trwania zajęć sportowych. Pomieszczenia są też regularnie wietrzone i dezynfekowane pomiędzy poszczególnymi grupami.

Te ograniczenia dotyczą także chrzanowskiej hali zarządzanej przez MOKSiR. Ostatnio trwają w niej roboty związane z remontem parkietu, dlatego trenujący tam (m.in. zawodnicy MTS-u) przenieśli się czasowo do Libiąża.