Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

Konsolidacja sposobem na obniżenie rat kredytu

03.02.2021 11:27 | 0 komentarzy | 583 odsłony | red

Materiał promocyjny

Zbyt wysokie raty kredytów dają się we znaki wielu polskim rodzinom. Stojące w miejscu pensje i coraz wyższe koszty życia sprawiają, że raty, które wcześniej nie sprawiały żadnych problemów, nagle mogą zacząć dawać się nam we znaki.
0
Konsolidacja sposobem na obniżenie rat kredytu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas


Szukamy wtedy różnych sposobów na ich obniżenie, żeby nie doszło do opóźnień w spłacie, grożących poważnymi konsekwencjami, takimi jak naliczanie odsetek za opóźnienie, wysyłanie płatnych monitów przypominających o obowiązku zapłaty i nie tylko. Jednym z takich sposobów, na który bez wątpienia warto zwrócić uwagę, jest konsolidacja zobowiązań. Na czym ona polega i czy naprawdę pozwala obniżyć raty zobowiązań?

Czy konsolidacja naprawdę obniża raty kredytów?

Konsolidacja polega na zaciągnięciu jednego nowego kredytu, w ramach którego spłacane jest kilka bieżących zobowiązań. Niekiedy możliwe jest także dobranie do kredytu konsolidacyjnego dodatkowej gotówki na dowolny cel, na przykład na bieżące wydatki. Konsolidacja naprawdę pozwala obniżyć raty - rata kredytu konsolidacyjnego w zamyśle powinna być niższa niż suma rat kredytów, które zdecydowaliśmy się połączyć. Wynika to z możliwości wydłużenia okresu spłaty.

Niska rata będzie łatwa i wygodna do spłaty. Oddali wizję opóźnień i wynikających z nich problemów. Dodatkowym bonusem jest fakt, że nie będziemy już musieli wykonywać wielu przelewów miesięcznie na różne konta, a tylko będziemy musieli uregulować jedną ratę w jednym miejscu. Można więc mówić nie tylko o uldze finansowej, ale też uldze mentalnej. Bycie poważnie zadłużonym wiąże się z dużym stresem, którego możemy się pozbyć dzięki redukcji zobowiązań za sprawą konsolidacji.

Konsolidację najlepiej przeprowadzać z pośrednikiem

W teorii kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć całkowicie samodzielnie, ale w praktyce może to być bardzo trudne. Szczególnie, jeśli odznaczamy się niską zdolnością kredytową, co jest często spotykane w przypadku osób spłacających wiele różnych zobowiązań jednocześnie. Wynika to z faktu, że przy obliczaniu zdolności kredytowej bierze się pod uwagę właśnie między innymi ilość i wysokość aktualnych zobowiązań, w tym również pozabankowych.

Dobrzy pośrednicy kredytowi, wiedzą dokładnie, gdzie i do kogo się zwrócić, aby uzyskać pozytywną decyzję kredytową nawet w trudnej sytuacji. Dodatkowo działają szybko i sprawnie, dzięki czemu nie będziemy musieli długo czekać na rzeczoną decyzję.

Konsolidacja sposobem na obniżenie rat kredytów - podsumowanie

Zbyt wysokie raty kredytów to poważny problem, który można jednak stosunkowo łatwo rozwiązać za pomocą konsolidacji. Łatwo, o ile zdecydujemy się skorzystać z usług wspomnianego pośrednika kredytowego, bowiem samodzielna konsolidacja to duże wyzwanie.

Nie warto ryzykować, że otrzymamy od banku negatywną odpowiedź lub weźmiemy kredyt na nie do końca korzystnych warunkach - znacznie lepszym wyjściem jest poproszenie o pomoc specjalisty. Dzięki temu dodatkowo nie będziemy musieli tracić czasu i energii na samodzielne przeglądanie ofert poszczególnych banków czy inne uciążliwe formalności.

Materiał promocyjny