Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Tymczasowy dworzec autobusowy w Chrzanowie już działa (WIDEO)

21.01.2021 11:30 | 2 komentarze | 9 091 odsłon | Marek Oratowski
Na czas zamknięcia wiaduktu przy Krakowskiej na ulicy Wyszyńskiego w Chrzanowie został uruchomiony tymczasowy dworzec, z którego rozpoczyna i gdzie kończy się część kursów autobusów.
2
Tymczasowy dworzec autobusowy w Chrzanowie już działa (WIDEO)
Na tymczasowy dworzec przy ulicy Wyszyńskiego podjechał autobus linii 8
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Dzięki temu rozwiązaniu ZKKM nie poniesie dużych kosztów związanych z koniecznością objazdów. Pierwsze autobusy na parkingu naprzeciwko spółdzielni pojawiły się w czwartkowy ranek. Tymczasowy dworzec zajmuje część parkingu, na pozostałej dalej mogą parkować pozostałe pojazdy. Na placu pojawił się w pierwszym dniu pilnujący porządku ochroniarz.

Z tymczasowego dworca korzystają autobusy linii 3, 8, 17a, 17b, 25, 30, 32a, 32b, 35 i 38. Natomiast na przykład autobusy linii 9, 15 i 31 do dworca dojeżdżają przez północno-wschodnią obwodnicę Chrzanowa.

Pod zamkniętym w czwartkowy ranek wiaduktem na ulicy Krakowskiej nie mogą przejeżdżać samochody, ale na razie dopuszczony jest tam jeszcze ruch pieszych. Docelowo będą oni musieli korzystać z przejścia podziemnego przy ulicy Zielonej.

Kompleksową informację o zmianach kursowania autobusów od 21 stycznia znajdziecie tutaj.

Obejrzyjcie wideo nagrane na tymczasowym dworcu oraz dworcu ZKKM przy ulicy Zielonej, na którym wciąż nie brakuje autobusów ani pasażerów.

Przeczytaj także

W czwartek rano ostatnie samochody przejechały pod wiaduktem kolejowym w Chrzanowie (WIDEO)

W Chrzanowie powstanie tymczasowy dworzec autobusowy