Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Posypało i zaczęły się problemy z odśnieżaniem. Ślisko na drogach

17.01.2021 15:10 | 19 komentarzy | 4 000 odsłony | Agnieszka Filipowicz
O ile drogi krajowe i wojewódzkie są dość dobrze odśnieżone w naszym regionie, o tyle na drogach gminnych i powiatowych jest... różnie.
19
Posypało i zaczęły się problemy z odśnieżaniem. Ślisko na drogach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na niektórych trasach zalega śnieg i jest bardzo ślisko, inne są odśnieżone i posypane. Sypiący od paru dni śnieg sprawił, że dla służb odpowiedzialnych za odśnieżanie zaczął się gorący okres. W wielu miejscach stan szos budzi zastrzeżenia. Mieszkańców dziwi zwłaszcza, że drogi o podobnym statusie - np. gminne, są odśnieżane z różną intensywnością.

- Jak to jest, że ul. Na Wzgórze w Trzebini jest codziennie m.in. 2-3 razy odśnieżona, a na ul. Na Skale, gdzie jest wjazd pod górkę albo nikt nie odśnieża, albo droga jest odśnieżona lekkim pługiem, który nie zbiera
śniegu, a tylko przejeżdża i posypuje? - pyta pani Aneta z os. Na Skale.
I dodaje, że dziś był ogromny problem z wyjazdem na osiedle. Samochód jej sąsiada pchało kilku mieszkańców, by 60-latek mógł dostać się do domu.

Sygnały o różnicach w odśnieżaniu dróg o podobnym standardzie dochodzą także z innych części Trzebini.
- Czy te różnice wynikają z liczby interwencji? - zastanawia się jeden z mieszkańców, który również informował nas dziś o tym problemie.

TUTAJ sprawdzicie, kto odpowiada za zimowe utrzymanie dróg w powiecie chrzanowskim oraz w gminie Krzeszowice i gdzie można zgłaszać nieodśnieżone szosy.