Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Domki noclegowe i hawajskie klimaty nad Balatonem? Pojawili się inwestorzy

15.01.2021 07:43 | 13 komentarzy | 4 299 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Nad Balatonem w Trzebini ma powstać ośrodek wypoczynkowy. Dwaj przedsiębiorcy chcą tam zbudować całoroczne domki noclegowe, restaurację oraz saunarium.
13
Domki noclegowe i hawajskie klimaty nad Balatonem? Pojawili się inwestorzy
Wizualizacja ośrodka nad Balatonem autorstwa Rubena Mirowskiego i Michała Roguli
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestorzy - Ruben Mirowski i Michał Rogula, planują budowę ośmiu domków. Każdy składać się będzie z dwóch oddzielnych sypialni, salonu, łazienki, aneksu kuchennego oraz tarasu. Drewniane domki zbudowane będą w stylu hawajskim - zostaną pokryte liśćmi palmowymi.

Ośrodek miałby powstać na działce gminnej o pow. 4269 m2 (w rejonie obecnej bazy nurkowej i parku linowego). Teren, porośnięty samosiejkami i kilkoma drzewami, ma zostać wykarczowany na koszt inwestora, który również doprowadzi tam sieć wodociągową i kanalizacyjną. W planach jest udostępnienie działki przedsiębiorcom w trybie bezprzetargowym na 15 lat za zgodą Rady Miasta.

Wysokość wpływów do budżetu z tytułu czynszu będzie znana po podpisaniu umowy. Stawką wyjściową ma być kwota 5 tys. zł netto po zakończeniu pierwszego etapu, czyli budowy restauracji. Później ma wzrosnąć do 7,5 tys. netto miesięcznie po oddaniu obiektów. Stawki mogą ulec negocjacji.

Więcej na ten temat w najbliźszym wydaniu "Przełomu"