Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pijany zaatakował nożem pod sklepem

28.12.2020 11:00 | 1 komentarz | 6 695 odsłon | Marek Oratowski
Chrzanowscy policjanci zatrzymali 30-latka, który ugodził nożem 45-letniego mieszkańca gminy Chrzanów.
1
Pijany zaatakował nożem pod sklepem
Sprawca napadu w kajdankach, fot. KPP Chrzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Wigilię, w godzinach południowych  oficer dyżurny chrzanowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że przy sklepie na jednym z osiedli w Chrzanowie jakiś mężczyzna ugodził nożem 45-latka I uciekł.

Policjanci po przyjeździe na miejsce natychmiast zajęli się rannym, krwawiącym mężczyzną. Przystąpili do udzielenia mu pierwszej pomocy, a następnie  monitorowali jego czynności życiowe do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Poszkodowany trafił do szpitala.

Policjanci penetrujący teren po krótkim czasie napotkali mężczyznę, który rysopisem przypominał sprawcę i na widok radiowozu zaczął uciekać. Został zatrzymany. Przy nietrzeźwym 30-latku policjanci znaleźli nóż. Po nocy spędzonej w chrzanowskiej komendzie w pomieszczeniach dla zatrzymanych, podejrzany został  doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W niedzielę 27 grudnia sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy, niż 3 lata.
Wszystko wskazuje na to, że sprawca zaatakował 45-latka bez powodu.