Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przymarzające bioodpady. Jak rozwiązać ten problem?

17.12.2020 07:42 | 4 komentarze | 3 622 odsłony | Agnieszka Filipowicz
Niewielka zmiana godzin odbioru bioodpadów oraz wyposażenie pracowników firmy odbierającej śmieci w specjalne chwytaki, które pomagają w razie potrzeby poluzować zawartość pojemnika. To nowe ustalenia między związkiem gospodarki komunalnej a firmą AVR SA.
4
Przymarzające bioodpady. Jak rozwiązać ten problem?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mają pomóc w rozwiązaniu problemu z odbiorem bioodpadów. Wystarczy bowiem, że temperatura spada nocą poniżej zera, a pojawia się kłopot. Zawartość brązowych kubłów często przymarza. W wielu przypadkach pojemniki nie zostały opróżnione, a mieszkańcy zaczęli składać skargi.

Według nowych uzgodnień między AVR SA a związkiem, wywóz bioodpadów rozpocznie się nie o godzinie 6.00 rano, lecz o 7.00. To jedna ze zmian. Nadal bioodpady zapakowane w workach nie będą odbierane, ale można je, w obecności pracowników AVR, przesypać do pojemnika.

- Podczas odbioru bioodpadów zgodnie z harmonogramem, możliwe będzie przesypanie ich z worka do opróżnionego już pojemnika, a pracownicy firmy AVR SA opróżnią od razu kubeł ponownie. Dzięki temu mieszkańcy, którym nie wystarcza jeden pojemnik, będą mogli oddać większą ilość bioodpadów - mówi Arkadiusz Pypłacz, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Dodaje, że zgodnie z ustaleniami z AVR, w razie potrzeby zostaną uzgodnione dodatkowe interwencyjne terminy odbiorów bioodpadów.