Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Cyber Monday. Szaleństwo zakupów w internecie i w galerii

30.11.2020 15:51 | 6 komentarzy | 2 819 odsłony | Agnieszka Filipowicz
To dziś. Tak zwany Cyber Monday - dzień wyprzedaży w sklepach głównie z elektroniką, ale nie tylko. Eksperci zalecają ostrożność podczas zakupów i sprawdzanie ofert. A tymczasem w sklepach, także stacjonarnych - tłok.
6
Cyber Monday. Szaleństwo zakupów w internecie i w galerii
Dziś w samo południe. Kolejka do jednego ze sklepów w chrzanowskiej galerii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dopiero co mieliśmy - dzień wyprzedaży, czyli czarny piątek (ostatni w listopadzie). Piątek minął, ale promocje się nie skończyły.  Nadszedł bowiem Cyber Monday. W sieci dziś ruch, bo wielu szuka zniżek na zakupy online. Choć Cyber Monday to tradycja związana przede wszystkim z przecenami na elektroniczne gadżety, rabaty oferują też inne sklepy. I to nie tylko internetowe. Wystarczy spojrzeć na dołączone zdjęćie - dziś w chrzanowskiej galerii kolejka była długa.

Moda na te wyprzedaże listopadowe przybyła do nas zza oceanu. W USA koniec listopada to tradycyjnie czas rabatów. 
- Konsumencie - nie daj się oszukać. Sprawdź na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów - ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zachęcając do śledzenia swojej kampanii na Twitterze.

Co roku UOKiK otrzymuje skargi dotyczące promocji, wyprzedaży i specjalnych okazji. Stanowią one ok. 10 proc. wszystkich zgłaszanych nieprawidłowości.

Jak widać, mimo ostrzeżeń, trudno oprzeć się zakupowemu szaleństwu. Zwłaszcza, że święta coraz bliżej.