Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

BABICE-KRAKÓW. Karetką z Alwerni do Chrzanowa i...

27.06.2011 11:40 | 0 komentarzy | 6 613 odsłon | red
Karetka w Babicach od 1 lipca, a Alwernia w chrzanowskim, a nie jak dotychczas w krakowskim, rejonie operacyjnym. To najważniejsze zmiany nowego systemu ratownictwa medycznego, jaki będzie obowiązywał w Małopolsce od 1 lipca.
0
BABICE-KRAKÓW. Karetką z Alwerni do Chrzanowa i...
Karetki mają szybciej docierać do potrzebujących
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z początkiem nadchodzącego miesiąca wchodzi w życie nowy system ratownictwa medycznego. W Małopolsce funkcjonować będzie 20 rejonów operacyjnych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Nieznacznie zwiększy się liczba sanitarek.

- Nowy system ratownictwa medycznego poprawi sposób zarządzania karetkami oraz skróci czas dojazdu do pacjenta. Dzięki dodatkowym miejscom stacjonowania karetek będą one znajdować się bliżej pacjenta. Plan ratownictwa medycznego opracował w styczniu 2011 roku Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. W marcu plan dokument zaakceptowało Ministerstwo Zdrowia - informuje Joanna Sieradzka
rzecznik prasowy wojewody małopolskiego.

W nowym systemie utworzono sześć nowych miejsc stacjonowania karetek. W powiecie chrzanowskim będą to Babice, w oświęcimskim Zator.

- Inne ważniejsze zmiany, to m.in. przyłączenie do chrzanowskiego rejonu operacyjnego  gminy Alwernia, obsługiwanej dotąd przez krakowski rejon operacyjny  - dodaje Sieradzka.
(taj)