Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Uszkodzone kubły i odrzucane reklamacje

26.10.2020 07:57 | 11 komentarzy | 7 048 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Przybywa skarg na uszkodzone pojemniki na śmieci. Tymczasem sporo reklamacji - o czym alarmują nasi Czytelnicy - nie jest uwzględnianych.

11
Uszkodzone kubły i odrzucane reklamacje
Tak wygląda kubeł pana Bogdana z Młoszowej po odbiorze bioodpadów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Podczas odbierania odpadów bio firma AVR uszkodziła mój kubeł. Napisałem do nich o jego wymianę, ale reklamacja nie została uwzględniona. Usłyszałem, że miałem przeładowany pojemnik, a przecież był wypełniony tylko w 70 procentach - mówi Bogdan z Młoszowej.

Takich sygnałów dociera do nas coraz więcej i dotyczy nie tylko kubłów na odpady bio. Informowany jest o tym również związek gospodarki komunalnej. Członek zarządu związku Roman Madejski wybrał się w teren, by sprawdzić, jak AVR opróżnia kubły i w czym tkwi przyczyna częstych uszkodzeń pojemników. Okazuje się, że powodów jest kilka.

To nie tylko wina nieostrożnego obchodzenia się z kubłami przez firmę, ale czasem także - przepełnienie pojemników na odpady zmieszane. Wg regulaminu dopuszczalne obciążenie pojemnika 120-litrowego wynosi 48 kg, a 240-litrowego - 96 kg). Niepokojące jest jednak, że stosunkowo nowe, bo użytkowane zaledwie od stycznia tego roku kubły na bio, dość szybko się niszczą.


Więcej o problemie i o tym, jakie działania podejmuje związek oraz co mogą zrobić mieszkańcy, którym uszkodzono kubeł, przeczytacie w najbliższym wydaniu „Przełomu".