Jeden z wnioskodawców w piśmie przesłanym do Urzędu Miejskiego w Chrzanowie zasugerował, że samorządowcy powinni przeprowadzić akcję uświadamiającą mężczyn, że noszenie przez nich spodni może być przyczyną chorób.
"Swego czasu rozesłałem po różnych instytucjach mailing z informacją o szkodliwości noszenia spodni przez mężczyzn. Mogłoby się to wydawać dziwne, ale dziwne wcale nie jest. Moda na "męskie" spodnie ma zaledwie kilkaset lat, a jej efekty są już doskonale widoczne w statystykach. W statystykach zachorowalności na tzw. choroby cywilizacyjne. W mailu zawarty był link do publikacji dowodzącej wprost, że spodnie noszone przez mężczyzn są czynnikiem niszczącym DNA nasienia, a więc rozprzestrzeniającym wady, choroby genetyczne i wszystkie choroby, w których jednym z czynników ryzyka jest DNA (a więc np. nowotwory, choroby autoimmunologiczne, alergie, cukrzya). Wysłałem ten mailing, żadnych akcji, reakcji ze strony UM nie odnotowano. Instytucje, nie tylko polskie zresztą, nadal radośnie propagują szmaciane maski na epidemię wirusa równie groźnego, co sezonowe przeziębienie (współczynnik śmiertelności na poziomie 0.3 do 0.4%, co w porównaniu z grypą - 1 do 4% wygląda wyjątkowo mizernie). Zwracam się więc z urzędowo poważnym zapytaniem, czy Miasto ma zamiar rozpocząć jakiekolwiek akcje informowania społeczeństwa o zagrożeniu, promowania profilaktyki chorób tzw. cywilizacyjnych (w świetle aktualnej wiedzy medycznej bardziej adekwatną nazwą są choroby odspodniowe)? Proszę potraktować niniejsze pismo z należytą starannością, to nie są ćwiczenia, a list oraz ewentualna odpowiedź lub jej brak będą miały charakter jak najbardziej publiczny" - napisał Patryk Frankiewicz.
"Odpowiadając na Pana pismo złożone drogą mailową do Urzędu Miejskiego w Chrzanowie w dniu 5 października 2020 r. informuję, iż zostało ono zakwalifikowane jako petycja w sprawie szkodliwości noszenia spodni przez mężczyzn i podane do publicznej informacji dnia 19 października 2020 r. poprzez umieszczenie w Biuletynie Infomacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Chrzanowie" - poinformował burmistrz Robert Maciaszek.
Co sądzicie o tym nietypowym piśmie i samym przedmiocie petycji?
To szósta petycja, która wpłynęła w tym roku do UM w Chrzanowie. Petycję może zgłosić każdy obywatel (to jego konstytucyjne prawo) w interesie własnym, publicznym lub innej osoby.
24.04.2025
WIELOLETNIE doświadczenie, kompleksowe wykonanie i...
22.04.2025
DREWNO opałowe, kominkowe, zrębki, Tel. 572-632-99...
22.04.2025
WYCINKA drzew, zrębkowanie, mulczowanie, Tel. 572-...
0 0
Wszystko się zgadza, kobiety winny nosić spodnie, mężczyżni króciutkie spódniczki. Czego się dla zdrowia nie robi! Pierwszy w mini powinien wskoczyć burmistrz Maciaszek i jako model paradować w okolicy inspirujących kul.
0 0
Burmstrz Maciaszek już ma wprawę : https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fgazetakrakowska.pl%2Fchrzanow-mezczyzni-w-spodnicach-przeciw-gwaltom%2Far%2F3790311&psig=AOvVaw2uWm8faZF_wtez1Bw-6QhV&ust=1603546466162000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCIivh6DqyuwCFQAAAAAdAAAAABAD
0 0
@Krzysio - muszę przyznać, że prezentuje się bardzo, bardzo elegancko, powiem więcej, wręcz sexy. Tak trzymać Panowie!
0 0
Tamten artykuł o stronce w Trybunie Ludu był ciekawszy
0 0
*stonce
0 0
Ja w trybie formalnym.... Najpierw jest napisane że jest szkodliwe a niżej że MOŻE być przyczyną chorób ....Więc jest czy może ? bo to zasadnicza różnica ! Ja też mogę postawić tezę że czytanie gazet może być szkodliwe...tylko że nic z tego nie wynika.
0 0
Co sądzę? Zamknąć tego debila w pokoju bez klamek, w kaftanie bezpieczeństwa i dożywotnio, bez prawa do zwolnienia warunkowego.
0 0
@Krzysio super że przypomniałeś że Chrzanów ma zniewieściałego burmistrza w spódniczce który mieszka w Krakowie!
0 0
W końcu burmistrz sam zachęca do gwałtu. Jest takie powiedzenie "aby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek."
0 0
Witam! Niestety, tak też myślałem! ZARAZA już pozostawiła w niektórych umysłach, psychikach, nieodwracalny ślad! Nadmiar wolnego czasu, brak zajęcia, zła wola, powoduje, że w umysłach owych ludzi, włodarzy, rodzą się, niczym króliki w Australii zwariowane, chore pomysły!!! Dodam, że ów królik jest tam uważany za gatunek inwazyjny, szkodnik!!! Właśnie teraz, gdy w kraju ZARAZA, ciężki kryzys, rodzą się szalone, chore, niechciane w danym czasie pomysły! Mało tego – ustawy! Warto się nad tym zastanowić, przemyśleć, dlaczego właśnie teraz! ZARAZA!!!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przelom.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz