Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Noszenie spodni przez mężczyzn jest szkodliwe. Taka petycja wpłynęła do urzędu

23.10.2020 14:00 | 10 komentarzy | 5 100 odsłon | Marek Oratowski

Jeden z wnioskodawców w piśmie przesłanym do Urzędu Miejskiego w Chrzanowie zasugerował, że samorządowcy powinni przeprowadzić akcję uświadamiającą mężczyn, że noszenie przez nich spodni może być przyczyną chorób.

10
Noszenie spodni przez mężczyzn jest szkodliwe. Taka petycja wpłynęła do urzędu
fot. ilustracyjne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

"Swego czasu rozesłałem po różnych instytucjach mailing z informacją o szkodliwości noszenia spodni przez mężczyzn. Mogłoby się to wydawać dziwne, ale dziwne wcale nie jest. Moda na "męskie" spodnie ma zaledwie kilkaset lat, a jej efekty są już doskonale widoczne w statystykach. W statystykach zachorowalności na tzw. choroby cywilizacyjne. W mailu zawarty był link do publikacji dowodzącej wprost, że spodnie noszone przez mężczyzn są czynnikiem niszczącym DNA nasienia, a więc rozprzestrzeniającym wady, choroby genetyczne i wszystkie choroby, w których jednym z czynników ryzyka jest DNA (a więc np. nowotwory, choroby autoimmunologiczne, alergie, cukrzya). Wysłałem ten mailing, żadnych akcji, reakcji ze strony UM nie odnotowano. Instytucje, nie tylko polskie zresztą, nadal radośnie propagują szmaciane maski na epidemię wirusa równie groźnego, co sezonowe przeziębienie (współczynnik śmiertelności na poziomie 0.3 do 0.4%, co w porównaniu z grypą - 1 do 4% wygląda wyjątkowo mizernie). Zwracam się więc z urzędowo poważnym zapytaniem, czy Miasto ma zamiar rozpocząć jakiekolwiek akcje informowania społeczeństwa o zagrożeniu, promowania profilaktyki chorób tzw. cywilizacyjnych (w świetle aktualnej wiedzy medycznej bardziej adekwatną nazwą są choroby odspodniowe)? Proszę potraktować niniejsze pismo z należytą starannością, to nie są ćwiczenia, a list oraz ewentualna odpowiedź lub jej brak będą miały charakter jak najbardziej publiczny" - napisał Patryk Frankiewicz.

"Odpowiadając na Pana pismo złożone drogą mailową do Urzędu Miejskiego w Chrzanowie w dniu 5 października 2020 r. informuję, iż zostało ono zakwalifikowane jako petycja w sprawie szkodliwości noszenia spodni przez mężczyzn i podane do publicznej informacji dnia 19 października 2020 r. poprzez umieszczenie w Biuletynie Infomacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Chrzanowie" - poinformował burmistrz Robert Maciaszek.

Co sądzicie o tym nietypowym piśmie i samym przedmiocie petycji?

To szósta petycja, która wpłynęła w tym roku do UM w Chrzanowie. Petycję może zgłosić każdy obywatel (to jego konstytucyjne prawo) w interesie własnym, publicznym lub innej osoby.