Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Zmiany trenerów i zwycięskie debiuty w klasie A - Chrzanów

18.10.2020 21:00 | 0 komentarzy | 4 209 odsłony | Michał Koryczan

Do zmian szkoleniowców doszło w Zagórzance Zagórze oraz Wisełce Rozkochów.

0
Zmiany trenerów i zwycięskie debiuty w klasie A - Chrzanów
Łukasz Krawczyk i Jakub Kikla, czyli nowy duet trenerski w Zagórzance. Fot. Katarzyna Saługa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z funkcji szkoleniowca Zagórzanki Zagórze zrezygnował Artur Oczkowski, prowadzący drużynę od sierpnia 2018 r.

W niedzielnym meczu chrzanowskiej A-klasy, drużynę Zagórzanki poprowadził już duet trenerski Jakub Kikla i Łukasz Krawczyk (obaj są też zawodnikami ekipy z Zagórza).

W debiucie wygrali na wyjeździe z Promykiem Bolęcin 5-3. Wszystkie pięć goli w tym spotkaniu dla drużyny gości strzelił Tomasz Kaszuba.

- Nie traktuję tego meczu jako debiut, gdyż mimo młodego wieku ławka trenerska jest od lat moim świadomym wyborem, a pracy trenera nie traktuję jako hobby lub dodatek. Nie mnie oceniać plany na sezon. Chcę pomóc trenerowi Krawczykowi i Zagórzance Zagórze, aby zdobyć jak najwięcej punktów w ostatnich kolejkach i wprowadzić wyższe standardy pracy, usystematyzować szkolenie pod kątem indywidualizacji piłkarskiej oraz poprawić jakość taktyczną oraz sferę mentalną, bo umiejętności techniczne zespół posiada wysokie. Dzisiejsze zwycięstwo to zasługa piłkarzy i trenera Krawczyka. Cieszę się że mogę w tym projekcie uczestniczyć, bo jestem z Zagórza. Jeszcze tydzień temu drużyna była mentalnie niczym małe dziecko, które się kłóci i wytyka błędy, a dzisiaj zobaczyliśmy drużynę, która tracąc bramkę w 36 sekundzie nie zmieniła swojego podejścia i konsekwentnie grała swoje - mówi Jakub Kikla.

Do zmiany na ławce trenerskiej doszło też w Wisełce Rozkochów. Krzysztofa Urbana zastąpił Arkadiusz Pawela (w przeszłości pracował m.in. w Górniku Libiąż, Zrywie Brodła i Nadwiślance Okleśna).

Debiut nowego szkoleniowca okazał się bardzo udany. Wisełka wygrała na wyjeździe z Tęczą Tenczynek. Odniosła więc pierwsze zwycięstwo w sezonie, przerywając serię dziewięciu porażek z rzędu.

Wyniki niedzielnych meczów

Klasa A - Chrzanów

Promyk Bolęcin - Zagórzanka Zagórze 3-5

Klasa A - Kraków II

Wisła Czernichów - Świt Krzeszowice 3-9 (Mateusz Moryl 24, 47, Radosław Kozik 40 - Patryk Balawender 9, 22, 75, Wojciech Jedynak 33, 86, Krzysztof Księżyc 10, 76, Dominik Mączyński 50, Antoni Bodzęta 82)

Świt: Czech - M. Mirek, J. Marszałek, Ciesielski, Szewczyk (88. Wolak), A. Noworyta, Deryniowski (60. Zając), Jedynak, Księżyc (83. Sosur), Mączyński, Balawender (76. Bodzęta)

JKS Zelków - Strażak Rączna 10-3

Wisła Jeziorzany - Liszczanka Liszki 1-0

Tęcza Piekary - Wisła Rząska 7-1

Klasa B - Chrzanów

Polonia Luszowice - Korona Lgota 4-0

 

Przeczytaj również:

Piłkarz z Libiąża strzelił pierwszego gola w ekstraklasie

Bez kibiców MTS wygrał z Końskimi (ZDJĘCIA, WIDEO)

Piłkarska sobota. Sprawdź wyniki meczów ligowych

Trzebinia nie zwalnia tempa i wygrywa piąty raz u siebie (WIDEO, ZDJĘCIA)

Oni walczą o koronę króla strzelców

Piłkarze z Trzebini w drodze po rekord

Koronawirus. Mecz chrzanowskiej A-klasy przełożony

W tym stuleciu tak wysoko jeszcze nie przegrali