Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Nowe restrykcje. Nie wszyscy mogą pływać i ćwiczyć

17.10.2020 18:00 | 7 komentarzy | 4 190 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Miał być całkowity zakaz działalności tych placówek, jest częściowy, tyle że  - nieprecyzyjny. Od dziś weszły w życie obostrzenia dotyczące funkcjonowania basenów, siłowni i klubów fitness w strefie żółtej, jak i czerwonej.

7
Nowe restrykcje. Nie wszyscy mogą pływać i ćwiczyć
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza wersja ogłoszonych obostrzeń brzmiała - baseny i siłownie będą zamknięte. Jednak rząd w piątek wieczorem złagodził obostrzenia. Ministerstwo Sportu ogłosiło na Twitterze taki komunikat:
Z basenów i siłowni  będą mogły korzystać:

  • osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,
  • studenci i uczniowie - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Internauci komentują, że ogłoszone zasady są mało precyzyjne. Nie tylko internauci.
- Rozumiem, że możemy otworzyć basen dla szkół i stowarzyszeń sportowych oraz klubów uczniowskich. Wciąż jednak się zastanawiamy, co z komercyjnymi lekcjami nauki pływania, które odbywają się u nas na basenie w godzinach popołudniowych. Opinie prawników w tym względzie się różnią - powiedział nam dziś dyrektor chrzanowskiego basenu Dominik Godyń.

Dodajmy, że decyzja rządu wywołała duże kontrowersje wśród miłośników pływania. Wszak baseny to obiekty, gdzie reżim sanitarny jest bardzo skrupulatnie przestrzegany. A pływanie to sport wzmacniający odporność organizmu, co w dobie epidemii powinno mieć znaczenie. Nowe restrykcje spotkały się więc z falą krytyki. Głos w obronie pływalni zabrała m.in. znana pływaczka Otylia Jędrzejczak.

W ten weekend trzebiński i chrzanowski basen pozostają zamknięte.