Nie masz konta? Zarejestruj się

MAŁOPOLSKA

Niczym tego nie zastąpisz

02.10.2020 11:00 | 0 komentarzy | 4 853 odsłony | Tadeusz Jachnicki

Elektronika to jedno z największych osiągnięć naszej cywilizacji. Jednocześnie wszelkiego rodzaju urządzenia stają się źródłem problemów, jeśli - głównie dzieci - korzystają z nich bez umiaru.

0
Niczym tego nie zastąpisz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wojewódzcy policjanci przedstawiają najnowszy spot „Rodzina w trybie OFF- line" wyprodukowany w ramach projektu edukacyjnego "Zagrożenia w sieci-profilaktyka, reagowanie", który Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie realizuje wraz z województwem małopolskim, Naukową i Akademicką Siecią Komputerową - Państwowym Instytutem Badawczym oraz Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Jego celem jest zwrócenie uwagi rodziców jak negatywny wpływ na rozwój dziecka ma zbyt wczesne i nadmierne korzystanie z urządzeń elektronicznych, podkreślenie fundamentalnej roli rodzica/opiekuna jako „przewodnika" dzieciaka po wirtualnym świecie, a przede wszystkim zachęcenie do alternatywnych form spędzania wspólnego czasu w rodzinnym gronie.

- Wielu rodziców zapomina, że z dzieckiem trzeba spędzać czas, uczyć przez mądre odpowiedzi na zadawane pytania, tłumaczyć na czym polega życie, przestrzegać przed zagrożeniami, a w trudnych chwilach być obok dziecka i je wspierać - stwierdza asp. szt. Małgorzata Jurecka.