Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Burmistrz na wojennej ścieżce z wandalami (ZDJĘCIA)

29.09.2020 06:34 | 7 komentarzy | 5 119 odsłon | Agnieszka Filipowicz

Wandale oszpecili bazgrołami trzebiński Balaton. Burmistrz miasta dał im tydzień na naprawienie szkody. Dziś składa zawiadomienie na policję.

7
Burmistrz na wojennej ścieżce z wandalami (ZDJĘCIA)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk ma dość wandali, którzy nie odpuszczają nawet mimo pandemii. Ostatnio dali o sobie znać nad Balatonem. Po ich wizycie pozostały bazgroły. Sprawcy co prawda byli w maskach, ale kamery monitoringu obserwują nie tylko kąpielisko, lecz także drogi dojazdowe do niego. Nie powinno więc być problemów z identyfikacją wandali.

Na portalu społecznościowym burmistrz dał więc ultimatum - czeka tydzień, aż wandale usuną napisy, albo kieruje sprawę na policję.
- Chcę oszczędzić angażowania pieniędzy mieszkańców w usuwanie szkód, bo egzekucja zwrotów kosztów z odsetkami dla gminy o które będziemy wnioskować (jestem przekonany, że skutecznie) może chwilę potrwać. W trudnym dla gminnego budżetu roku wolałbym zaoszczędzić te pieniądze i dać szansę „autorom" na naprawienie szkody i uniknięcia odpowiedzialności karnej, a potem egzekucji finansowej - ogłosił Okoczuk.

Ultimatum nie podziałało. Tydzień minął, napisy pozostały. Dziś o sprawie będzie oficjalnie zawiadomiony trzebiński komisariat.