Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Rozpoczął się sezon na najpopularniejszy kwiat jesieni

16.08.2020 12:14 | 1 komentarz | 3 388 odsłony | Agnieszka Filipowicz

W sklepach ogrodniczych i na targowiskach w powiecie chrzanowskim już pokazały się znane kwiaty zwiastujące jesień - wrzosy. Jak o nie zadbać?

1
Rozpoczął się sezon na najpopularniejszy kwiat jesieni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odmiany tych roślin mogą różnić się od siebie wysokością, barwą kwiatów, kolorem liści, terminem kwitnienia.
Warto pamiętać, że wrzosy to rośliny ogrodowe. Najlepiej rosną w ogrodach i na balkonach, zwłaszcza w nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru miejscach. W domu zmarnieją po pewnym czasie.
Woda do ich podlewania nie powinna mieć dużej zawartości wapnia. Używając kranówki, odstawmy ją na kilka godzin, aby wapń osiadł na dnie konewki. Właściwie pielęgnując te piękne kwiaty, będziemy dłużej cieszyć się ich urodą.

Czy wiesz, że...
Największe wrzosowiska w Polsce, a zarazem jedne z najrozleglejszych w Europie, znajdują się na Pomorzu Zachodnim, w powiecie szczecineckiem, w gminie Borne Sulinowo. Wrzosy rosły tu zresztą od wieków. Już na niemieckiej mapie z 1875 roku w tym miejscu oznaczono Czarcie Wrzosowiska. Stąd nazwa dzisiejszego rezerwatu - Diabelskie Pustacie. Zajmuje on ponad 900 hektarów, a to tylko część wrzosowisk, na których wcześniej przez kilkadziesiąt lat był poligon. Ich urodę najlepiej widać w drugiej połowie sierpnia i we wrześniu. Bezkres fioletowego, wrzosowego dywanu zachwyca każdego podróżnika.