Nie masz konta? Zarejestruj się

Materiały promocyjne

12.08.2020 15:09 | 0 komentarzy | 1 105 odsłona | red

Materiał promocyjny

Ogólnopolska sieć klinik okulistycznych Nowoczesne Centrum Okulistyczne OKOKLINIK powstała pod koniec 2008 roku. Właścicielem sieci jest dr n. med. Michał Kamiński, urodzony w Chrzanowie.

0
Okoklinik
Nowo powstająca filia mieszcząca się w Chrzanowie, ul.Popiełuszki 1
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ideą powstania OKOKLINIK było stworzenie podmiotów leczniczych specjalizujących się w mikrochirurgii okulistycznej; w szczególności w operacjach zaćmy, witrektomii i operacjach przeciwjaskrowych, w miejscowościach i powiatach, gdzie ich dotychczas nie było, by pacjenci nie musieli wędrować do odległych szpitali lub wyjeżdżać za granicę.

Dr M. Kamiński uruchomił filie i szkoły mikrochirurgii okulistycznej w Małopolsce Zachodniej - oddział w Chrzanowie, w woj. świętokrzyskim - oddział w Kielcach i Pińczowie, województwie opolskim - w Krapkowicach, w woj. lubuskim w Nowej Soli, w woj. mazowieckim - w Warszawie i Sochaczewie, w woj. kujawsko - pomorskim - w Rypinie. Otworzył również kliniki w miastach wojewódzkich: w Warszawie, Lublinie, Kielcach.
Obecnie OKOKLINIK posiada 11 centrów okulistycznych, w całej Polsce, w tym trzy w Warszawie. Jest jedną z największych sieci klinik okulistycznych w Polsce.

W ciągu 12 lat, w OKOKLINIK wykonano ponad 45 000 operacji zaćmy, 1 200 operacji witrektomii i ponad 5 000 operacji przeciwjaskrowych. W jedenastu poradniach na terenie Polski przyjęto dziesiątki tysięcy pacjentów. Od sześciu lat dr M. Kamiński realizuje ambitny projekt budowy własnych, wielometrażowych budynków z przeznaczeniem na niepubliczne szpitale. W tym roku oddaje do użytkowania niepubliczny szpital w Chrzanowie na osiedlu Północ przy ul. Popiełuszki 1.

W ośrodkach OKOLINIK dr Kamińskiego są świadczone wszystkie rodzaje operacji okulistycznych. Istnieje w nich zasada kompleksowego leczenia pacjenta. Atutem ośrodków jest wyspecjalizowana kadra, ciągle podnosząca kwalifikacje oraz najwyższej jakości sprzęt do operacji i diagnostyki.
Podstawą funkcjonowania podmiotów dr Kamińskiego są kontrakty z NFZ w zakresie lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego oraz programu lekowego AMD - leczenia pacjentów ze zwyrodnieniem plamki związanej z wiekiem.

W OKOLKINIK pacjenci nie czekają na operacje zaćmy. Zabiegi wykonywane są natychmiast, bez kolejek.
OKOKLINIK posiada uznane za najlepsze na świecie fakoemulsyfikatory - urządzenia do usuwania zaćm, firmy Alcon; Centuriony oraz Infinity. Chirurdzy okulistyczni pracują na mikroskopach Leica oraz firmy Topcon OMS 700 i OMS 800, umożliwiających doskonałą precyzję operacji. Operacje witrektomii są świadczone na najbardziej zaawansowanych technologicznie aparatach: Eva firmy DORC oraz Costellation firmy Alcon.
W OKOKLINIK wdrożono procedury sterylizacji oparte na centralnych sterylizacjach.

 

Nie tylko zaćma

Rozmowa z dr n. med. Michałem Kamińskim

Na czym polega zaćma, jakie są objawy i metody jej leczenia?

- Zaćma to postępujące zmętnienie soczewki. Pacjent zaczyna widzieć przez mgłę, często określając to jako widzenie przez brudną szybę. Pojawiają się trudności podczas czytania, oglądania telewizji czy prowadzenia samochodu. Często ma problemy z dobraniem okularów. W przypadku zaćmy, w miarę starzenia się, białka tworzące soczewkę oka ulegają przemianom. Soczewka twardnieje, staje się cięższa, żółta, nieprzepuszczalna dla promieni słonecznych, traci przejrzystość i zdolność akomodacji, tj. zdolność widzenia przedmiotów z różnych odległości.

Jedyną metoda leczenia zaćmy jest zabieg operacyjny. Zaćma wcześniej zdiagnozowana jest łatwiejsza do zoperowania. Z operacją zaćmy nie wolno czekać. OKOKLINIK w Chrzanowie ma kontrakt z NFZ na tego rodzaju operacje. Pacjenci nie muszą jeździć do Krakowa czy Katowic. W ramach NFZ wszczepiamy zarówno soczewki jednoogniskowe jak i toryczne (korygujące astygmatyzm). Stosujemy również wszczepy wszystkich rodzajów soczewek premium; w tym w szczególności wieloogniskowych. Dobór sztucznych implantów w OKOKLINIK odbywa się za pomocą uznanego za najbardziej precyzyjne urządzenie; laserowego biometru Master firmy Carl Zeiss.

OKOKLINIK posiada również kontrakt z NFZ na program lekowy AMD. Co to jest za jednostka chorobowa i na czym polega jej leczenie?

- Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem - AMD to schorzenie powodujące utratę centralnego widzenia. Jest główną przyczyna upośledzenia ostrości widzenia u osób po 50. roku życia. Zwyrodnienie plamki związane z wiekiem dzielimy na postać suchą i mokrą. Objawy towarzyszące AMD to zmiana kształtu obrazów, utrata ostrości wzroku, zaburzenia widzenia barwnego, utrata wrażliwości na kontrast, ubytki w centralnym polu widzenia, załamywanie się linii, zamazany obraz.

Diagnostyka AMD polega na badaniu ostrości widzenia, badanie dna oka, i badaniach obrazowych; OCT i angiografii fluorescencyjnej. OCT optyczna koherentna tomografia jest nowoczesną, bezkontaktową techniką obrazowania zmian na dnie oka, która umożliwia otrzymanie precyzyjnych przekrojów warstw siatkówki. Technika ta umożliwia uwidocznienie najmniejszej zmiany w siatkówce, dając możliwość analizy jej przekrojów i analizy obrazu trójwymiarowego. Wskazaniami do wykonania badania OCT oprócz AMD są błony nasiatkówkowe, obrzęk plamki, otwór w plamce, trakcje szklistkowo-siatkówkowe, błona podsiatkówkowa, retinopatia cukrzycowa, centralna retinopatia surowicza. Badanie jest nieinwazyjne i w zasadzie nie wymaga rozszerzenia źrenicy. Diagnostykę schorzeń siatkówki w szczególności AMD w OKOKLINIK prowadzimy na najnowocześniejszym aparacie OCT Cirrus 500 firmy Carl Zeiss, a angiografie na aparacie firmy Topcon. W ramach programu lekowego AMD podajemy w OKOKLINIK, uznany za najskuteczniejszy w leczeniu lek - anty-VEGF. Lek ten podajemy również w cukrzycowym obrzęku plamki i innych schorzeń siatkówki. W 2019 r. OKOKLINIK w Chrzanowie zakupił dwa najnowocześniejsze lasery stosowane w okulistyce, jeden do zabiegów przeciw jaskrowych oraz witrolizy tj. usuwaniu zmętnień w ciele szklistym, drugi laser - mikropulsacyjny do laseroterapii plamki i siatkówki.

W OKOKLINIK w Chrzanowie można również wykonać w ramach kontraktu z NFZ najbardziej skomplikowany zabieg okulistyczny witrektomię. Na czym polega witrektomia?

- Witrektomia jest to zabieg chirurgiczny, w trakcie którego wprowadza się do wnętrza gałki ocznej narzędzia mikrochirurgiczne i poprzez szereg technik chirurgicznych stara się uzyskać efekt naprawy lub też usunięcia stanu chorobowego. Słowo „witrektomia” oznacza wycięcie ciała szklistego tj. galaretowatej substancji wypełniającej największą przestrzeń gałki ocznej – komorę ciała szklistego. Witrektomia to często zabieg ostatniej szansy na poprawę widzenia. Wskazania do witrektomii tochoroby siatkówki: odwarstwienia, niedrożności naczyń, otwory siatkówki, błony przed- i podsiatkówkowe, krwotoki podsiatkówkowe, krwotoki do ciała szklistego, zmiany patologiczne w ciele szklistym, stany zapalne gałki ocznej i pozapalne, urazy przenikające gałki ocznej oraz stany pourazowe, także z obecnością ciała obcego. W OKOKLINIK wykonujemy operacje witrektomii w ramach kontraktu z NFZ . Operujemy na najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzęcie firmy DORC – Evie. Zabieg wykonywany jest w systemie chirurgii jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym. Niektóre witrektomie wykonuje się w połączeniu z innymi operacjami, takimi jak usunięcie zaćmy, czy z założeniem opaski lub plomby wgłębiającej ścianę gałki ocznej.

Posiadacie również doskonały sprzęt do diagnostyki i leczenia jaskry.

- Diagnostykę jaskry prowadzimy w OKOKLINIK oparciu o pakiety badań diagnostycznych, dających możliwość podczas jednorazowego pobytu w naszych klinikach wykonanie szeregu badań, precyzyjnie diagnozujących zmiany jaskrowe. W ramach pakietów wykonujemy badania HRT, GDX , pole widzenia - badamy w oparciu o aparat o zdwojonej częstotliwości Matrix FDA. W leczeniu jaskry opieramy się o najnowocześniejszy laser do SLT oraz operacje przeciw jaskrowe.

Od dwóch lat uruchomiliśmy w ramach OKOKLINIK również kliniki stomatologiczne oparte o kontrakt z NFZ i zapraszamy do Chrzanowa na ul. Topolową 16.

DANE KONTAKTOWE

Topolowa 16, 32-500 Chrzanów

Informacje
506 644 028 (Stomatologia)
506 644 028 (Okulistyka)

Rejestracja
32 623 83 44

 

Dr n. med. Michał Kamiński

Specjalista chorób oczu i zdrowia publicznego, chirurg okulistyczny, specjalizujący się w operacjach zaćmy, witrektomii i operacjach przeciw jaskrowych. Doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą. Przeprowadził tysiące skomplikowanych, wysokospecjalistycznych operacji.

W 2019 r. przeprowadził osobiście, rekordową ilość operacji zaćm w Polsce! Stworzył własną szkołę mikrochirurgii okulistycznej. Twórca ogólnopolskiej sieci klinik okulistycznych OKOKLINIK i jej główny operator. W zakresie diagnostyki okulistycznej specjalizuje w diagnostyce chorób oczu; badaniach angio-OCT, UBM, USG, HRT, GDX, a także w zakresie zabiegów laseroterapii okulistycznej. Urodzony w Chrzanowie. Syn znanego, chrzanowskiego ginekologa i położnika

śp. Sylwestra Kamińskiego, który w szpitalu w Chrzanowie przepracował prawie 40 lat. Na stałe mieszka w Warszawie.

 

 

Materiał promocyjny