Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Policja wzmogła kontrole. Pouczenia i mandaty za brak maseczki

06.08.2020 18:00 | 6 komentarzy | 3 444 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Wzrasta dynamika zachorowań na koronawirusa w kraju, województwie i powiecie. Skutek - policja intensywniej sprawdza, czy nosimy maseczki. Wielu nie przestrzega obostrzeń.

6
Policja wzmogła kontrole. Pouczenia i mandaty za brak maseczki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

2 mandaty i 33 pouczenia. To efekt pierwszego dnia wzmożonych kontroli, podczas których funkcjonariusze policji w powiecie chrzanowskim, zgodnie z wytycznymi ministerstwa sprawdzili, jak przestrzegane są przepisy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w zamkniętych miejscach publicznych. Taką informację przekazała nam Iwona Szelichiewicz, rzecznik prasowa chrzanowskiej policji.

Minister Łukasz Szumowski ogłosił w tym tygodniu: Nie ma żadnej wymówki. Za to, że ktoś nie ma maseczki, albo przyłbicy w zamkniętym pomieszczeniu, powinien dostawać mandat.
A mandat  jest dotkliwy - nawet 500 złotych.

Czy maseczki nas chronią? Na razie naukowcy nie dowiedli w 100 procentach - ani że maseczki skutecznie i w pełni chronią przed koronawirusem, ani że jako metoda prewencji całkowicie zawodzą. W sieci można przeczytać wiele opinii specjalistów o tym, że maseczki zwiększają szanse na przerwanie łańcuchów zakażeń mających źródło u chorych nieświadomych swojego zakażenia. Przynajmniej o 30 procent.

Czytajcie także o przywróconch dziś rygorach CO NAS CZEKA OD SOBOTY?