Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

W Babicach będą rozmawiać o wstrząsach z kopalni Janina

30.07.2020 19:30 | 2 komentarze | 4 026 odsłony | Michał Koryczan

W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Zakładu Górniczego Janina w sprawie wstrząsów pochodzących z libiąskiej kopalni.

2
W Babicach będą rozmawiać o wstrząsach z kopalni Janina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku nie ma tygodnia, aby ludzie nie sygnalizowali, że zatrzęsła się ziemia. Część wstrząsów pochodzących z kopalni Janina odczuwalna była również w gminie Babice.

Niektórzy mieszkańcy zaczynają się obawiać, że może dojść do powtórki z listopada 2015 r. Jak relacjonowali ludzie, w jednym z domów wskutek wstrząsów popękały szyby. W innych ściany.

W poniedziałek, 3 sierpnia, o godz. 16.30 w Urzędzie Gminy w Babicach (w sali bankietowej) odbędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami ZG Janina. Tematem będzie prowadzona eksploatacja górnicza związana z odczuwalnymi drganiami i wstrząsami na terenie gminy Babice.

Ze względu na procedury związane z bezpieczeństwem w czasie pandemii koronawirusa, mieszkańcy zainteresowani udziałem w spotkaniu proszeni są o potwierdzenie przybycia pod numerami telefonu: 32 620 11 25 wew. 41 i 42 (Urząd Gminy w Babicach) lub 514 587 687 (sołtys Zagórza). W przypadku dużej liczby osób zainteresowanych, spotkanie podzielone zostanie na dwie tury.

Przeczytaj również:

Puchar Polski. Piłkarze zaczynają walkę o trofeum

Złodziej ukradł kury i zboże

Koronawirus. Rekord zakażeń w Polsce (RAPORT)

Pijany rowerzysta miał ponad trzy promile

Dlaczego nie ma zainteresowania szkołami branżowymi (dawnymi zawodówkami)?

Mieszkańcy nie będą mogli oddawać już tylu bioodpadów

Chrzanowianin został wicemistrzem Polski

 

Ludzie:

Radosław Warzecha

Radosław Warzecha

Wójt gminy Babice od 2010 roku.