Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Krwiobus stanie na Rynku w Trzebini

17.07.2020 16:00 | 0 komentarzy | 3 348 odsłony | Michał Koryczan

"Bohaterstwo masz we krwi" - to nazwa zbiórki krwi organizowanej przez grupę Misericordi z parafii w Sierszy. Siódma edycja tej akcji odbędzie się w niedzielę, 19 lipca.

0
Krwiobus stanie na Rynku w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie stanie na Rynku w Trzebini o godzinie 9:00. Akcja potrwa do godziny 13:00.

- Sytuacja związana z pandemią koronawiruasa doprowadziła do drastycznej sytuacji w bankach krwi w całym kraju. Dlatego tak ważne jest, aby w tym szczególnym czasie zmobilizować nie tylko siebie, ale także swoich bliskich i znajomych. Krwiodawstwo w szpitalu w Chrzanowie zostało zamknięte, więc jest to idealna okazja aby oddać krew w pobliżu, bez konieczności poszukiwania punktu poboru w odległych miejscowościach - informuje grupa Misericordi.

Organizatorzy zachęcają również, aby przyjść troszkę wcześniej i nie czekać do ostatnich minut zbiórki z rejestracją, gdyż czas akcji nie może zostać przedłużony, ponieważ mogłoby braknąć czasu na transport krwi. Zgłoszenie się do godziny 12:00 powinno zagwarantować oddanie krwi.

Przeczytaj również:

Wejdziemy do hali sportowej

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń w regionie. W wadowickim duży przyrost

XXI wiek, ale tego nie da się wyprodukować

Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Następny wstrząs z kopalni Janina

Policja na tropie ekshibicjonisty

W Młoszowej kręcą film fabularny