Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Z Krakowa można polecieć do Paryża i dalej. Ktoś marzy o takiej wycieczce?

06.07.2020 10:24 | 1 komentarz | 3 103 odsłony | Alicja Molenda

Od piątku Air France lata na trasie Paryż - Kraków - Paryż kilka razy w tygodniu.

1
Z Krakowa można polecieć do Paryża i dalej. Ktoś marzy o takiej wycieczce?
Z Krakowa do Paryża linią Air France. Inauguracja połączenia na lotnisku w Balicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszych tygodniach linia będzie oferować trasę Paryż - Kraków - Paryż 2 do 4 razy w tygodniu, a docelowo - po 27 lipca b.r. - raz dziennie. Dzięki temu mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń przewoźnika. Do tej pory Air France oferował loty z Polski z dwóch miast - z Warszawy i Wrocławia, przez krótki czas był też obecny w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Do Krakowa, od 5 lat, lata też KLM - linia, która wraz z Air France tworzy Grupę AIR FRANCE KLM.
Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, linie stopniowo reaktywują siatkę połączeń. Latem tego roku, Air France planuje zaoferować blisko 150 kierunków.

- Inauguracja połączenia Air France na trasie Paryż - Kraków - Paryż cieszy nas podwójnie. Długo oczekiwane przez pasażerów rejsy łączące lotnisko Charlesa de Gaulle'a z Kraków Airport, to część konsekwentnie budowanej strategii siatki połączeń zaburzonej przez pandemie koronawirusa 2,5-miesięcznym wstrzymaniem lotów pasażerskich. Staramy się na nowo odtworzyć dobrze zapamiętany obraz tętniącego życiem krakowskiego lotniska, z uwzględnieniem nowych wymogów sanitarnych, które zapewniają pasażerom bezpieczeństwo i komfort - informujeł Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Rozkład lotów
Początkowo Air France będzie oferował loty na nowej trasie od 2 do 4 razy w tygodniu,
a po 27 lipca b.r. połączenie będzie oferowane codziennie. Samolot startuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle'a o godzinie 9:15, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:20. Lot do Paryża zaplanowano następująco: wylot z Krakowa - godzina 12:30 i przylot do Paryża o 14:40 czasu lokalnego. Nowe rejsy o numerach AF1878 i AF1879 będą obsługiwane maszyną Airbus, w zależności od dnia będą to typy od A318 do A321.

Podróżni z Krakowa korzystający z nowego rejsu Air France będą mieli dobre połączenia (przez Paryż) zwłaszcza do miast, do których Air France wznawia loty tego lata: Nowy Jork, Los Angeles, Toronto, Hawana, Bangkok, Tokio, Mauritius oraz w Europie: Amsterdam, Barcelona, Madryt, Genewa, Kopenhaga, Mediolan, Rzym, Londyn, Dublin, Lizbona i Marsylia.

Należy zaznaczyć, że reaktywacja ruchu lotniczego zależy ściśle od decyzji władz poszczególnych państw i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, a także od tego jak reaguje popyt. Dlatego rozkłady mogą ulegać zmianom, a poszczególne loty mogą być kasowane. Przed podróżą Air France zachęca swoich klientów do kontaktowania się z właściwymi organami w celu uzyskania informacji na temat formalności związanych z wjazdem i pobytem w kraju przeznaczenia i tranzytu, a także do monitorowania strony airfrance.pl. Na stronie przewoźnika są też dostępne procedury postępowania dla podróżnych, w przypadku anulacji lotu.

Lot na pokładzie Air France z Krakowa do Paryża

Na trasie z Krakowa do Paryża pasażerowie podróżują w ergonomicznie zaprojektowanych fotelach. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych i na tej trasie obejmuje napoje gorące i soki owocowe, a w klasie biznes są dodatkowo serwowane drobne przekąski słodkie i słone. Pasażerowie przed lotem muszą zaopatrzyć się w maski ochronne na twarz, bez których nie będą mogli wejść do samolotu. Ponadto przed lotem mierzona jest temperatura ciała podróżnych (maksymalna dopuszczalna temperatura to 38 stopni Celsjusza). Samoloty są bardzo dokładnie czyszczone przed każdym lotem przy użyciu odpowiednich, silnych środków. Okresowo odkażane jest także wnętrz samolotów preparatem wirusobójczym. Więcej na temat środków bezpieczeństwa i nowych procedur sanitarnych w czasie podróży Air France można znaleźć tutaj.

***

AIR FRANCE to francuski przewoźnik lotniczy o globalnym zasięgu z aspiracją do świadczenia usług zgodnie
z najwyższymi standardami i troską o pełny komfort pasażerów podczas każdego lotu na trasach we Francji,  w Europie i na świecie.

AIR FRANCE KLM

AIR FRANCE i KLM Royal Dutch Airlines tworzą jeden z największych sojuszy w transporcie lotniczym o globalnym zasięgu - Grupę AIR FRANCE KLM. Grupa AIR FRANCE KLM jest czołowym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu ze swoich lotnisk bazowych w Europie. Jej głównym obszarem działalności jest transport pasażerów, towarów oraz obsługa techniczna samolotów. W 2020 roku (stan sprzed pandemii), Grupa AIR FRANCE KLM oferuje pasażerom połączenia do 314 miast w 116 krajach, dysponując flotą 548 samolotów. W ubiegłym roku z jej usług skorzystało 104 mln pasażerów podróżując poprzez 2 lotniska bazowe (tzw. hub): Paris-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, z których obie linie wykonują dziennie do 2300 lotów.
Do AIR FRANCE KLM należy wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący 15 mln członków.
AIR FRANCE KLM wspólnie z partnerskimi liniami - Delta Air Lines i Alitalia - tworzą największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 275 lotów dziennie między Europa a USA. Linie AIR FRANCE i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 19 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń: ponad 14,5 tys. lotów dziennie, do 1150 miast, w 175 krajach. Więcej informacji o AIR FRANCE i KLM oraz aktualne promocje na bilety lotnicze na stronie: www.airfrance.pl i www.klm.pl. Informacje o Grupie AIR FRANCE KLM na www.airfranceklm.com