Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Dni Libiąża. Tym razem nie ma święta miasta, ale przypomnijcie sobie poprzednie (WIDEO)

20.06.2020 10:00 | 2 komentarze | 1 721 odsłona | Marek Oratowski

Gdyby nie epidemia, w ten weekend odbywałyby się Dni Libiąża. Proponujemy jednak wspomnienie poprzednich imprez i gwiazd, które wystąpiły na Placu Słonecznym.

2
Dni Libiąża. Tym razem nie ma święta miasta, ale przypomnijcie sobie poprzednie (WIDEO)
Libiążanie tym razem nie zobaczą gwiazd na Placu Słonecznym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 20 czerwca miał wystąpić idol nastolatek Dawid Kwiatkowski, w towarzystwie finalistek The Voice Kids. W tym samym dniu na scenie w planach był koncert Grzegorza Hyżego, znanego z takich przebojów, jak "O pani" i "Wstaję". Zasiadał także w jury 9. edycji The Voice of Poland.

W niedzielę 21 czerwca mieszkańcy mieli usłyszeć bialoruski zespół prezentujący muzykę romską i kozacką. Gwiazdą wieczoru miał być Sebastian Riedel, syn nieżyjącego wokalisty zespołu "Dżem" Ryszarda Riedla. Planował zagrać z zespołem Cree największe przeboje "Dżemu" oraz nieznane utwory napisane przez swojego zmarłego przed 25 laty ojca.

Pod koniec marca zapadła decyzja o tym, że Dni Libiąża się nie odbędą. Jak tłumaczył burmistrz Jacek Latko, zaoszczędzone pieniądze miały zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem oraz wsparcie lokalnych przedsiębiorców i utrzymanie miejsc pracy.

Pamiętacie artystów, którzy wystąpili w Libiążu w poprzednich latach. Obejrzyjcie wideo z fragmentami ich koncertów.

 

W 2019 r. gwiazdą była Kayah.

 

W 2018 r. zaśpiewała Agnieszka Chylińska.

 

W 2017 r. mieszkańcy usłyszeli Rafała Brzozowskiego