Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy. W maseczkach do szkoły

16.06.2020 08:51 | 0 komentarzy | 4 126 odsłony | Agnieszka Filipowicz

Dziś o godz. 9.00 ósmoklasiści przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Jutro czeka ich matematyka, a w czwartek - egzamin z języka obcego.

0
Ósmoklasiści rozpoczęli egzaminy. W maseczkach do szkoły
Uczniowie SP nr 8 w Trzebini przed wejściem do budynku szkoły na egzamin z języka polskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z pandemią w szkołach obowiązują ścisłe procedury. Przygotowane są środki dezynfekujące.
- Uczniowie przychodzą do szkoły w maseczkach. Mogą je zdjąć, gdy już zasiądą do pisania, ale będą musieli ponownie założyć, gdy będą oddawać pracę nauczycielowi. Odstępy między uczniami w trakcie egzaminu muszą wynosić minimum półtora metra - wylicza Grażyna Gąsior, dyrektorka SP nr 8 w Trzebini.

Jak podaje gov.pl, w całej Polsce do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych ponad 347 700 uczniów z ponad 12 400 szkół. Największa grupa ósmoklasistów (95,7%) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 3,8% uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5% ósmoklasistów.
Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 31 lipca. Tego samego dnia uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.