Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W niedziele pojedzie więcej autobusów miejskich. Sprawdź rozkłady jazdy

04.06.2020 15:30 | 1 komentarz | 2 484 odsłony | Michał Koryczan

Zmiany mają zacząć obowiązywać od niedzieli, 14 czerwca.

1
W niedziele pojedzie więcej autobusów miejskich. Sprawdź rozkłady jazdy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy narzekają, że pomimo odmrożenia wielu dziedzin życia, autobusy miejskie Zwiazku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie nadal nie kursują w niedziele.

- W kościele już nie ma limitów. Podobnie jak i w sklepach. Poza tym ludzie cały czas dojeżdżają do pracy. Odkąd zawieszona została w niedzielę komunikacja, wszyscy mają utrudniony dojazd - napisał do redakcji nasz Czytelnik.

Zarząd ZKKM w Chrzanowie zdecydował na razie tylko o częściowym wznowieniu regularnych kursów w niedziele i święta. Specjalne rozkłady jazdy dotyczą linii 9 oraz 15. Zaczną obowiązywać od 14 czerwca.

Połączenia mają umożliwić mieszkańcom przemieszczanie się do Chrzanowa, Trzebini i Libiąża oraz zapewnić m.in.:

- bezpośredni dojazd pracowników do Szpitala Powiatowego w Chrzanowie linią 9 z Trzebini Elektrowni Siersza przez Sierszę, Wodną, Trzebionkę, Mały Rynek i linii 15 z Libiąża przez Kroczymiech i Chrzanów Trzebińską na zmiany od godz. 6:00 i 18:00 oraz powroty z tych zmian

- dojazd pracowników do Valeo linią 9 z Trzebini Elektrownia Siersza przez Sierszę, Wodną, Trzebionkę, Mały Rynek na zmiany od godz. 6:00, 14:00 i 22:00 oraz powrót po tych zmianach

- dojazd pracowników do Valeo linią 15 z Libiąża przez Kroczymiech, Chrzanów Trzebińską na zmiany od godz. 6:00 i od 14:00 oraz powrót po godz. 6:00 i 14:00,

- dojazd pracowników do Zakładu Górniczego Janina w Libiążu linią 15 z Młoszowej przez Trzebinię i Chrzanów na godz. 22:00.

Specjalny rozkład jazdy linii 9 realizowany będzie w niedziele i święta od godz. 5:07 do godz. 22:38 (po 9 kursów w każdym kierunku) - szczegółowy harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Specjalny rozkład jazdy linii 15 realizowany będzie w niedziele i święta od godz. 5:10 do godz. 21:45 (po 8 kursów w każdym kierunku) - szczegółowy harmonogram znajdziecie TUTAJ.

Jak informuje ZKKM, decyzja w w sprawie ewentualnego wznowienia przewozów w niedziele i święta na innych liniach komunikacyjnych zostanie podjęta na początku lipca.

Przeczytaj jeszcze:

Najpóźniej otrząsną się ze skutków pandemii

Wstrząsy z kopalni Janina. W tym roku było ich już ponad 100

Na torach trwa praca, pociągi nie kursują

Wybieramy środkowych obrońców 20-lecia MKS Trzebinia

Koronawirus. W powiecie oświęcimskim zaraziło się następnych osiem osób (RAPORT)

W oczekiwaniu na otwarcie Kasztelanii (WIDEO)

Trzęsą się stołki w radzie i związkach komunalnych

Pijany rowerzysta miał ponad dwa promile

80-latek jechał autostradą A4 pod prąd